آئین تکریم و معارفه رئیس کانون اصلاح و تربیت یاسوج

طی مراسمی و با حضور مدیر کل زندان ها، معاون قضایی رئیس کل دادگستری، دادیار ناظر و مسؤلین ستادی زندانهای استان رئیس جدید کانون اصلاح و تربیت یاسوج معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی زندان های کهگیلویه وبویراحمد درمراسمی که با حضور جمیاری مدیرکل زندانها،حجة الاسلام والمسلمین محقق معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان ، حبیبی دادیار ناظر زندان و مسؤلین ستادی و کارکنان برگزار شد؛ آرمان کریمی بعنوان رئیس کانون اصلاح و تربیت یاسوج معرفی و از خدمات محمدکریم سخنگو رئیس سابق این مرکز بازپروری تقدیر شد.

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در این آئین با تسلیت ایام دهه آخر صفر با بیان اینکه در مرکز کانون اصلاح و تربیت هم زنان و هم نوجوانان تحمل حبس می نمایند اظهار داشت: مدیریت کانون اصلاح و تربیت که دو قشر متفاوت زندانی را در خود جای داده است با دیگر اماکن بازپروری استان متفاوت است .
وی اظهار داشت: بواسطه حساسیت و ظرافت های خاصی که در نهاد این دو قشرزندانی وجود دارد، در همه زمینه ها اعم از فضای فیزیکی، محل اسکان، امکانات و تجهیزات و برنامه ریزی های آموزشی، فرهنگی، بهداشت و درمان، روانشناسی و مشاوره، ورزش و تربیت بدنی، مهارت آموزی و اشتغال توجه و نگاه ویژه ای شده است لذا انتظار می رود رئیس جدید کانون با نگاه تربیتی این موارد را در راه بازاجتماعی کردن زنان زندانی و نوجوانان بکار ببندد.
این مقام ارشد زندان های استان در ادامه تصریح کرد: آقای کریمی رئیس جدید کانون اصلاح و تربیت فردی تحصیلکرده، فعال و علاقه مند به کار بوده که دوره مدیریت زندان را در مرکز آموزش و پژوهش سازمان طی نموده و می تواند با همراهی و همکاری کارکنان در تحقق اهداف سازمانی اثرگذار باشد.
مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان در پایان خواستار تعامل با مراجع قضایی و دستگاههای ذیربط ، توجه به برنامه های فرهنگی و تربیتی، استفاده از تمام ظرفیت ها برای پیشبرد اولویت های سازمانی، ارتقاء سطح بهداشت و سلامت، طبقه بندی زندانیان، پیگیری در خصوص ارائه خدمات رفاهی و تأسیسات حقوقی به مددجویان و نیز تلاش در جهت کاهش هدفمند جمعیت کیفری شد.

حجة السلام والمسلمین محقق معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان نیز در این آئین با توصیه های اخلاقی و ذکر داستانهای اعتقادی از زندانیان خواست تا صراط مستقیم را طی کرده و از برنامه های فرهنگی ، تربیتی و دینی زندان در راه بازگشتی سعادتمندانه تلاش نمایند.
ایشان امکانات موجود و فضای کانون اصلاح و تربیت را بسیار مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: مسئولین قضایی و همچنین مسئولین زندان های استان ضمن توجه ویژه به نیازمندی های زندانیان و رعایت حقوق شهروندی آنان سعی و تلاش خود را جهت رهایی و استخلاص به کار می گیرند.
گفتنی است در این آئین طی حکمی از سوی مدیر کل زندانهای استان آرمان کریمی بعنوان رئیس جدید کانون اصلاح و تربیت یاسوج منصوب و از خدمات محمدکریم سخنگو رئیس سابق این مرکز تربیتی قدردانی شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*