آئین معارفه فرمانده یگان حفاظت زندان های کهگیلویه و بویراحمد


آئین معارفه فرمانده یگان حفاظت اداره کل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور و فرمانده انتظامی استان برگزار گردید.
مراسم معارفه فرمانده جدید یگان حفاظت اداره کل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور، سردار سرتیپ دوم مهدی انصاری فرمانده انتظامی استان کهگیلویه وبویراحمد، مدیر کل زندان های استان، معاونین اداره کل ، رؤسای زندان‌ها، فرمانده گان یگان حفاظت زندان های تابعه و سایر مدعوین در سالن اجتماعات ستاد اداره کل برگزار گردید.

مدیر کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد در این آئین با تبریک چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و با تقدیر از حضور میهمانان و مدعوین در این جلسه ؛ تشکیلات یگان حفاظت را نقطه امن زندانها برای ساماندهی نظم ، امنیت ، آسایش و آرامش توصیف کرد و گفت: یگان حفاظت که امنیت زندانها را بر عهده دارد ازدیگر واحدهای زندانها مهمتر و حساستر بوده و لذا می بایست توجه جدی تری به آن شده و آسیب های این واحد مهم احصاء و در رفع آن تلا ش وافری داشته باشیم.
وی توجه به سربازان وظیفه را از اولویت های کاری مجموعه زندان ها بر شمرد و با تقدیر از ابتکار جدید فرمانده محترم یگان حفاظت سازمان در برنامه پایش سربازان وظیفه در حین آموزش گفت: انجام امور مشاوره و روانشناسی ، بررسی مشکلات و مطالبات سربازان در همه زمینه ها قبل از اینکه به استانهای محل خدمت اعزام شوند کاری بسیار ارزشمند و اثر گذار است که این امر ما را با شناخت بیشتری برای بکار گیری سربازان کمک می کند.
مدیر کل زندان های استان تصریح کرد: البته در استان ما نیز با توجه به رویکرد فرهنگی مجموعه، برگزاری اردوهای فرهنگی تفریحی ، توجه به اعتقادات و آموزه های دینی، کارگاههای آموزشی و اعطء گواهینامه مهارت، اقداماتی در زمینه رفاهیات و آسایشگاه آنان، توجه به خواسته ها و مطالبات آنان، انجام کلاسهای مشاوره و روانشناسی، برگزاری مسابقات ورزشی و توجه به سلامت وظیفه ها و… را می توان از جمله مواردی دانست که در زمره رسیدگی به امور سربازان وظیفه انجام میگیرد.
سردارسرتیپ دوم پاسدار مهدی انصاری فرمانده انتظامی استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و نام شهداء خصوصاً سردار بزرگ اسلام شهید قاسم سلیمانی گفت: انتظار می رود با کار جهادی و توجه به خشنودی خدواند متعال در انجام امور محوله همچون سردار شهید عمل نمائیم و خود را موظف بدانیم برای نظام اسلامی کار کنیم.
وی با بیان حدیثی از امام صادق علیه السلام در خصوص امانت داری و توجه به این امر تصریح کرد: کاری که برای رضا و خشنودی خدا باشد قطعاً مثمر ثمر خواهد بود لذا از آنجائیکه کار در سازمان زندان ها بسیار سخت، دشوار و حساس می باشد و افرد محبوس در آن نیز برای متنبه شدن امانتهایی در دست شما می باشند خوب است تا با مسؤلیت پذیری و انجام وظایف بر پایه اصول دینی، وظایف خود را به سرانجام برسانید.
وی گفت: با تلاش خوب و مؤثر مدیر کل و مجموعه زندان های استان تعامل و همکاری خوبی مابین پلیس و زندان می باشد لذا ما خود را موظف می دانیم به مثابه گذشته در امور امنیتی و انتظامی برای امنیت بیشتر زندان ها اهتمام افزونتر داشته باشیم.
در ادامه فرمانده انتظامی استان گفت :سازمان زندانها از دستگاه های حساس در بخش امنیت اجتماعی بوده و ضرورت همکاری بین بخشی با این مجموعه از سوی فرماندهی انتظامی استان در اولویت کاری قرار دارد.
سردار محسن ایزد خواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور نیز در این آئین با تبریک ایام سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد حضرت زهرا(س) با تقدیر از مدیر کل زندان های استان جهت پیگیری در تسریع و تسهیل انتصاب فرمانده جدید یگان استان اظهار داشت: این نشان از همکاری و تعامل خوب مدیریت ومجموعه زندانها با مبادی ذیربط دارد که جا دارد قدردانی کنم.
این مقام ارشد امنیتی سازمان زندان ها تقویت یگان های حفاظت زندان ها را بسیار مهم و حیاتی بر شمرد و افزود: باید بدانیم کار در پشت میز نشستن و دست به قلم شدن به خوبی پیش نمی رود، جا دارد تا مسؤلین امر به خصوص عوامل یگان حفاظت با فاصله گرفتن از اتاق ها و حضور در مراکز ندامتگاهی استان و تصمیات مطلوب در اثر گذاری امور تلاش نمایند.
سردار ایزدخواه بیان داشت: تاکید و توصیه ما به فرماندهان و کارکنان تحت امر آنان توجه به انجام فرائض دینی و مذهبی، اجرای فعالیت های فرهنگی و ورزشی و پرنمودن اوقات فراغت سربازان است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان های کشور در سخنان دیگری توجه به سربازان موجود در زندان ها را از اولویتهای کاری هر استان در یگان حفاظت خواند و خاطر نشان ساخت: سربازان امانتهایی در دست ما هستند و همکاران ما در مرکز آموزش در زمینه های اعتقادی و آموزش احکام دینی و مذهبی و همچنین توجه به نماز و امور اخلاقی اهتمام ویژه ای دارند که انتظار می رود این روند در دیگر زندان ها نیز با دقت نظر خاصی ادامه یابد.
در خاتمه این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از خدمات سرپرستان سابق یگان حفاظت استان ؛ سرهنگ دوم سیاوش صمدی طی حکمی از سوی فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور بعنوان فرمانده جدید یگان حفاظت زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد منصوب شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*