اجرای برنامه های کاهش آسیب ضامن ارتقاء امنیت و بستر سازی تربیتی است


جلسه ستاد پیشگیری وکاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با هدف ابلاغ سیاستهای این ستاد و بررسی اقدامات انجام گرفته ،ارزیابی واحدهای زندانهای تابعه و نیز برنامه های پیش رو با شرکت اعضاء تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی زندانهای کهگیلویه و بویراحمد جلسه ستاد کاهش آسیب وجلوگیری از رفتارهای پرخطر به ریاست اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و حضور معاونین و مسؤلین ستادی و رؤسای زندانهای تابعه در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.
جمیاری مدیر کل زندانهای استان با تأکید بر ضرورت رعایت کامل برنامه های مربوط به ستاد کاهش آسیب رفتارهای پر خطر زندانیان و غنی سازی اوقات فراغت آنان اظهار داشت: با اجرای بر نامه ها و جلسات کمیته های مختلف ستاد کاهش بر اساس برنامه های ابلاغی درابعاد آموزشی، عقیدتی، فنی وحرفه ای، هنری، بهداشت ودرمان و مهارتهای اساسی زندگی، برنامه های اصلاحی و تربیتی مددجویان که امنیت، آسایش و آرامش را به زندانها و جامعه اعطاء خواهد نمود ، محقق خواهد شد.
وی با بیان سیاستهای کاری این ستاد که در جلسه با حضور مسؤلین سازمان در تهران برگزار شده بود با قدردانی از خدمات انجام گرفته و تشریح نکات ضعف و قوت همه واحدهای ستاد کاهش آسیب زندانهای استان اظهار داشت: هر چند علیرغم کمبودهای موجود اقدامات بسیار ارزنده و اثر گذاری در زندانهای استان انجام گرفته، ولی انتظار می رود تا در سالجاری و با برنامه ریزی منطبق بر سیاستهای نظام زندانبانی اسلامی به اهداف پیش بینی شده که همان امنیت پایدار همراه با اصلاح و تربیت افراد آسیب دیده جامعه است، تلاش افزونتری داشته باشیم.

رئیس ستاد پیشگیری و کاهش آسیب زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در ادامه افزود: زندانها همراه با آسیب هستند ولی این بدان معنا نیست که آسیبها را شناسایی نکرده و در بر طرف کردن آن تلاش ننمائیم بلکه این ستاد وظیفه اش کاهش و برطرف نمودن مشکلات فراروی زندانهاست.
مدیر کل زندانهای استان با اشاره به عملکرد زندانها بر اساس برنامه های ستاد کاهش آسیب گفت: در راستای برنامه ابلاغی سازمان و تأکید مدیران سازمان می بایست این ستاد در کارگروههای مشخص شده و بر اساس تقویم اجرایی نسبت به اجراء برنامه های پیش بینی شده اهتمام افزونتری داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: از اهداف سازمان زندانها برطرف کردن چالش های فرا روی وظیفه ندانهاست که اگر کارگروههای یازده گانه این ستاد هر یک به نوبه خود با تشکیل جلسات منظم ، کار میدانی ، پیگیری تا حصول نتیجه و همچنین اجراء برنامه های ابلاغی عمل نمایند یقیناً شاهد امنیت بیشتر زندانها و چرخه مطلوب اصلاح و تربیت خواهیم بود.
جمیاری در بخش دیگری از سخنان خود هدفگذاری کارها را مورد تاکید قرار داد و گفت: داشتن برنامه و هدف و ترسیم فرایند امور، رسیدن به اصلاحات پیش بینی شده است که همیشه باید با همفکری و برنامه ریزی مدون جهت تحقق اهداف ترسیمی مد نظرباشد.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد با برشمردن نقاط ضعف و قوت ستاد کاهش آسیب در توصیه های مبوسطی نسبت به نظام زندانبانی استان از جمله مدیریت منابع انسانی، کاهش جمعیت کیفری مؤثر، توسعه فعالیت های اصلاحی، تربیتی و فرهنگی ، توجه به برنامه های بهداشتی و سلامت زندانیان ،ارتقاء برنامه های امنیتی، ریشه کنی بی سوادی و آموزشهای مختلف در زمینه های مورد نیاز ، اشتغال وتوانمندسازی زندانیان ، توجه به انجمنهای حمایت ، صیانت از کار کنان ، تعامل با دیگر ادارات برای پیشبرد امور ، توجه ویژه به سربازان وظیفه با نگاه تربیتی به عنوان یکی از ارکان مهم زندانها ، برگزاری اردوهای فرهنگی تربیتی ، پیگیری مشکلات قضایی زندانیان ، توجه به برنامه های متادن درمانی اندرزگاههای مواد مخدر، صرفه جویی ، نظارت در زمینه های مختلف بر امور محوله و … را جهت اهداف نظام زندانبانی عنوان نموده و خواستار برنامه ریزی دقیق نسبت به اجراء وظایف مشروحه هر کمیته شد.
این مقام مسؤل زندانها در پایان بر وحدت، همبستگی و تعامل کارکنان تأکید و خواستار توجه بیشتر و اجرای برنامه هایی با هدف صیانت از همکاران شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*