بازدید رئیس کل دادگستری استان و معاونین از زندان مرکزی یاسوج


رئیس کل دادگستری استان و معاونین بهمراه مدیرکل زندان های استان از بندهای مختلف زندان مرکزی یاسوج بازدید و با زندانیان دیدار چهره به چهره داشتند.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر افزود: دکتر حسن نگین تاجی بهمراه معاونین و مسئولین ارشد قضایی با حضور در زندان مرکزی یاسوج با زندانیان دیدار و گفتگو نموده و خواسته ها و تقاضاهای آنان را مورد رسیدگی قرار دادند.
مدیرکل زندان های استان با قدردانی از رئیس کل دادگستری استان و هیئت همراه آمار زندانیان جرائم غیرعمد خصوصاً محکومین مالی را بالاتر از میانگین کشوری دانست و اظهار داشت: امروزه کاهش هدفمند جمعیت کیفری با هدف کاهش هزینه ها و نیز کم کردن آسیب های اجتماعی بعنوان یک اولویت برای دستگاه قضا و سازمان زندان ها در دوره تحول ترسیم شده که پیشنهاد می شود تا در اعطای تسهیلات خصوصاً پذیرش اعسار، اعطای مرخصی های بلند مدت و موافقت با رأی باز ایندسته از محکومین همکاری و همراهی بیشتر معمول گردد.
جمیاری پذیرش قرارهای صادره و تسریع در صدور حکم زندانیان تحت قرار را از دیگر مواردی اعلام نمود که رئیس قوه قضائیه در دستورالعمل ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندانیان به آن تأکید و تصریح داشته که پیشنهاد می شود تا با تشکیل کمیته ای تمامی موارد مندرج در دستورالعمل بازخوانی و اجرایی گردد.
جمیاری در ادامه سخنان خود به نقش اثرگذار فعالیت های فرهنگی و تربیتی در اصلاح مجرمین اشاره کرد و از رئیس کل دادگستری خواست تا در اعزام زندانیان واجدالشرایط زندان های استان به مشهد مقدس تحت عنوان زائر اولی دستور به همکاری را صادر نماید.
دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از پیگیری های مدیرکل و مسئولین زندان هدف دستگاه قضایی را کم کردن آلام ناشی از حبس و کمک به بازاجتماعی شدن زندانیان دانست و از زندانیان خواست تا از فرصت های پیش آمده در جهت ندامت و پشیمانی و نیز جبران مافات استفاده کنند.
رئیس کل دادگستری تشکیل منظم جلسات با هدف اجرایی نمودن منویات رئیس قوه قضائیه را ضروری دانست و از تشکیل کمیته های تخصصی بمنظور رسیدگی به مشکلات قضایی زندانیان، تعیین تکلیف متهمین و کمک به آزادی سریعتر زندانیان با استفاده از تأسیسات حقوقی خبر داد.
وی خطاب به دادیار ناظر زندان خواستار مراجعات بیشتر وی به دفترایشان جهت ارائه گزارش از وضعیت زندانیان شده تا نسبت به رفع معضلات قضایی آنان دستورات لازم اعمال گردد.
لازم به ذکر آنکه در این دیدار زندانیان در فضایی صمیمی مشکلات، خواسته ها و انتظارات خود را مطرح که رئیس کل و مسؤلین قضایی دستورات لازم جهت رفع مشکلات معنونه را صادر نمودند.


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*