بازدید شبانه و غیر مترقبه مدیر کل زندانها و مسؤلین ستادی از زندان شهرستان گچساران


مدیر کل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد بمنظور اطلاع از وضعیت زندان و دیدار با زندانیان شبانه و بصورت سرزده وارد زندان گچساران شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد، اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان به همراه سیدمحتشم حسینی و آرمان کریمی روسای ادارات بازرسی و قضایی اداره کل شبانه و بصورت سرزده وارد زندان گچساران شده و پس از ورود به بندهای مختلف و دیدار مستقیم و بدون واسطه با زندانیان در جریان اوضاع و احوال مددجویان، مشکلات و نواقص و نیز انتظارات و خواسته های آنان قرار گرفت.
مدیر کل زندانهای استان در این بازدید ۴ ساعته که تا نیمه های شب ادامه داشت، ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان، وضعیت خدمات ارائه شده به زندانیان را مورد بررسی قرار داده و با توصیه به زندانیان، زندان و دوران حبس و دوری از خانواده را فرصتی مغتنم و توفیقی اجباری جهت خلوت با خود و اصلاح رفتار و کردار گذشته دانست و اظهار داشت: در سیستم زندانبانی اسلامی به حقوق شهروندی زندانیان توجه می شود و صرفنظر از نوع جرم و میزان مجازات همه زندانیان می توانند در فعالیتها و برنامه های فرهنگی تربیتی؛ آموزشی و ورزشی شرکت نمایند .
ایشان در ادامه گفت: علیرغم همه کمبودها و محرومیت هایی که در سطح استان و زندانها وجود دارد ولیکن برنامه های متنوع و متعدد زندانبانی می تواند در پر نمودن اوقات فراغت مددجویان و هموار نمودن مسیر اصلاح و تربیت به آنان کمک کند.
جمیاری بازدید مستمر و روزانه رئیس زندان و دیگر عوامل، رسیدگی به عرایض زندانیان، پیگیری جهت تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار؛ تامین نیازهای آموزشی و ورزشی و نیز حضور هر چه بیشتر مراجع قضایی در زندان و دیدار با زندانیان را از جمله مواردی دانست که بایستی مورد توجه ببشتر قرار گیرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*