با حضورنماینده ولی فقیه در استان، نماینده مجلس، استاندار ومسؤلین ارشد قضایی و اجرایی استان کهگیلویه وبویراحمد صورت گرفت: آزادی ۱۲ نفر زندانی جرائم غیرعمد همراه با برپایی جشن گلریزان در یاسوج


جشن گلریزان ویژه کمک به آزادی زندانیان آبرومند جرایم غیر عمد همراه با آزادی دوازه نفر از محکومین مالی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با حضور نماینده ولی‌فقیه، و مسؤلین اجرایی، قضایی و خیرین در یاسوج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد، جشن بزرگ گلریزان ویژه کمک به زندانیان جرائم غیر عمد و همچنین آئین آزاسازی ۱۲ نفر از محکومین مالی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با حضور آیت الله ملک حسینی نماینده ولی‌فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری،زارعی نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، دکتر احمدی استاندار،حجةالسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری و اعضاء شورای قضایی ،مسؤلین دستگاههای اجرایی، خیرین ونیکوکاران در تالار لاله سپاه یاسوج برگزار شد.

در این آئین نیکوکاری آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: روز احسان و نیکوکاری است از این فرصت برای قرب الی الله بهر ببرید و به نیازمندان و معسرین کمک کنید.
وی انسان‌هایی که هر روز در زندان به سر می‌برند را افرادی شبیه به خود ما عنوان کرد و بیان داشت: کمک و همکاری خوب خیرین به این افراد جهت آزادی آنها شایسته تقدیر است.
نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از کسانیکه قول به کمک می دهند افزود: برخی ازافرادی که در گذشته وعده کمک داده اند به وعده های گذشته خود عمل نکردند که التبه انتظار می رود در این امر خداپسندانه تشریک مساعی داشته باشند.
این مقام روحانی بر کمک و به یاد زندانیان بودن توسط همه مردم تاکید و اذعان کرد: طبق روایات اگر کسی گره از کار مومنی بگشاید خداوند چندین برابر به او پاداش خواهد داد.
آیت‌الله ملک حسینی، با بیان اینکه تاکنون زندانیان زیادی به واسطه کمک‌های مردمی و خیرین آزاد شده‌اند، تصریح کرد: باید همه ما با شرکت در این امر مقدس گامی موثر جهت آبادی دنیا و آخرت خود برداریم.

دکتر علی‌محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این جشن اظهار کرد: هرجایی که قدمی بر می‌داریم باید مبنایی داشته باشد و کمک و انفاق در آیین، سنت و ادبیات ما همیشه وجود داشته است.
دکتر احمدی افزود: ادبیات، دین و سنت ما مرهون این بزرگی‌ها است، که در آیین و ادیان دیگر همچون دین اسلام به موضوع گذشت و انفاق توجهی ندارد.
وی تصریح کرد: در فرازهای مختلف قرآن کریم ما که کلام وحی است به انفاق و گذشت به نیازمندان توصیه‌ شده، که می طلبد در این امر با کمک به زندانیان معسر و نیازمند که بدهکار مالی هستند بر همدیگر سبقت بجوئیم.

زارعی نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز بر تأکید بر کمک به زندانیان جرائم غیر عمد افزود: همه ما انسان‌ها خطاکار هستیم، هیچ انسانی نیست که مبرا از خطا باشد، لذا فرد بدهکار برای جزای خطایش زندانی می‌کشد که ما باید تلاش کنیم به اینگونه افراد کمک شود .
وی بیان داشت: وظیفه همه ما این است که به زندانیان جرائم غیر عمد کمک کنیم، و این فرصت خوبی است که خداوند به ما عطا داده، البته وظیفه دینی و شرعی است، که به این افراد کمک کنیم.

حجة الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این آئین با تقدیر از زحمات مدیر کل و مجموعه زندانها افزود: از نزدیک شاهد زحمات و پیگیری های مدیر کل زندانها جهت کمک به زندانیان و خانواده های آنان هستم لذا دغدغه مجموعه زندانها حمایت، پیگیری و رفع مشکلات زندانیان به خصوص کمک به افراد و محکومین مالی غیر عمد است که امیدوارم دیگر مسؤلین قضایی ، اجرایی و خیرین و نیکوکاران در این امر خداپسندانه تشریک مساعی داشته باشند.
وی اظهار داشت : نگاه ما به زندانی بر اساس رأفت اسلامی نگاه تربیتی است لذا کسانیکه مخل نظم و آسایش عمومی جامعه هستند را به عنوان افراد زندانی می شناسیم مه در این بین زندانیان مالی و جرائم غیر عمد به عنوان زندانی محسوب نمی گردند و البته اینگونه افراد را با دید حمایتی نگاه می کنیم.
حجة الاسلام والمسلمین مزارعی با ذکر آیات و روایتی در بیان بر خورد با گرفتاران و افراد در بند گفت: وظیفه ما در قبال افراد زندانی برخورد مناسب و پیگیری خواسته ها و مشکلات آنان است تا در این راه بر مشکلاتشان فائق آیند و البته حمایت، معاضدت و مساعدت به زندانیان غیر عمد در برنامه کاری دستگاه قضایی است.
وی تصریح کرد: خوشا به حال آنانی که درک و فهم معامله باخدا را دارند، افرادی که امشب کریمانه دست‌های توانمند خود را به سمت گرفتاران و مستمندان بلند کردند، این دست‌ها با خداوند معامله کرده است.

اسماعیل جمیاری، مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین گفت: ماندن زندانیان جرایم غیر عمد در زندان علاوه بر خانواده آنها بر جامعه نیز تاثیرات منفی دارد .
وی افزود: افزایش جمعیت کیفری زندان ها از جمله مشکلات ماندن زندانیان جرایم غیر عمد در زندان است . فضای موجود زندان ها به طور کامل جوابگوی زندانیان عمد نیست و این در حالی است که جمعیت زندانیان جرایم غیرعمد نیز به آنها افزوده شده است .
مدیر کل زندانها و نائب ریس ستاد دیه استان بیان کرد: قرار گرفتن زندانیان جرایم غیر عمد در کنار زندانیان جرایم عمدی بد آموزی هایی به همراه دارد که دستهای سخاوتمندانه خیرین و نیکوکاران برای کمک به اینگونه افراد می تواند از آسیبهای درون و برون زندان جلوگیری نماید.
وی با بیان اینکه با زندانی شدن سرپرست، مشکلات عدیده ای گریبانگیرخانواده زندانی خواهد شد خاطر نشان کرد: بر اثر زندانی شدن سرپرست؛ بر خانواده او عسر و محرومیت مضاعفی تحمیل می شود، شاهد تهدیدات و مشکلات و آسیب های عدیده ای برای خانواده او بوجود خواهد آمد.
جمیاری با اشاره به اینکه در حال حاضر در سطح زندان‌های استان تعداد ۵۷۵ زندانی جرائم غیرعمد وجود دارد، اظهارداشت: بذای آزادی این تعداد زندانی نیاز به ۵۰ میلیارد تومان است که چشم انتظار دستهای سخاوتندانه خیرین و نیکو کاران هستند.
نائب رئیس ستاد دیه کهگیلویه و بویراحمد افزود: در سال گذشته تعداد ۲۱۴ زندانی جرائم غیرعمد با پرداخت ۴ میلیارد تومان بوسیله کمکهای خیرین و نیکوکارن، منابع ستاد دیه ، تسهیلات بانکی و همچنین گذشت شاکی و …از زندان آزاد شده اند.
لازم به ذکر است که در این جشن قریب به ۱۶۰ میلیوین تومان برای آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند جرائم غیر عمد استان جمع آوری شد ضمن اینکه همزمان با این جشن آئین آزادسازی ۱۲ نفر از زندانیان نیز برگزارشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*