با حضور مدیران کل زندان ها و کمیته امداد استان کهگیلویه وبویراحمدصورت گرفت: طرح برون سپاری خدمات کمیته امداد برای خانواده زندانیان به انجمن های حمایت

جلسه مشورتی برای اجرای طرح واگذاری ارائه خدمات به زندانیان و خانواده های تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) با حضور مدیران کل دستگاه های ذیربط برگزار شد.
این جلسه که با حضور مدیران و مسؤلین ادارات کل زندان ها و کمیته امداد حضرت امام(ره) برگزارشد. در این طرح کلیه خدمات به زندانیان تحت حمایت کمیته امداد بر اساس دستورالعمل صادره به انجمن های حمایت زندانیان شهرستنان های دهدشت، بویراحمد و گچساران واگذار می شود.
مدیرکل زندان های استان در این نشست رسیدگی به مشکلات معیشتی خانواده زندانیان را از اولویت های کاری و دغدغه های مسئولین سازمان زندان ها دانست و اظهار داشت: خانواده های زندانیان که عمدتاً هیچ نقشی در ارتکاب جرم نداشته اند در غیاب همسر و نان آور جهت تامین حداقل های معیشتی ناتوان، نیازمند و مستحق حمایت هستند و مغفول ماندن و بی توجهی از این قشر باعث افزایش آسیب های اجتماعی و تکرار چرخه جرم می شود.
وی کمیته امداد امام (ره) را تنها حامی، پشتیبان و ملجأ خانواده های زندانی دانست و افزود: انجمن های حمایت از خانواده زندانیان بنا به کمبود منابع و اعتبارات لازم نمی توانند به تنهایی ارائه دهنده خدمات رفاهی به خانواده های نیاز مند زندانی باشند و به همین دلیل یعنی بعلت محدودیت های اعتباری خدمات موردی و مقطعی می باشد، بنابراین توقع و انتظار ما از کمیته امداد حضرت امام(ره) بیشتر از وضعیت موجود است و امیدواریم که تعداد بیشتری از جامعه هدف، تحت پوشش این نهاد انقلابی قرار داده شود.
این مقام ارشد زندان های استان در ادامه با استقبال از طرح برون سپاری خدمات به خانواده های زندانیان افزود: هر چند از نظر نیروی انسانی و مددکاری برای این کار در مضیقه هستیم ولی برای تسهیل خدمات به زندانیان و خانواده های نیازمند آنان در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
در ادامه دکتر مبشری مدیرکل کمیته امداد امام(ره) با ابراز خرسندی از اقدامات سازمان زندان ها، رسیدگی و کمک به همه نیازمندان جامعه خصوصا خانواده زندانیان را از ماموریت های دستگاه متبوع خود دانست و از همکاران خود خواست که در کمک رسانی به خانواده زندانیان از هیچ کوششی دریغ نکرده و شرایط دستگیری و حمایت از این قشر را تسهیل نمایند.
وی اظهار داشت: ۴۱۱ نفر از زندانیان استان تحت حمایت کمیته حضرت امام (ره) بوده که امیدوارم با طرح واگذاری خدمات به انجمن های حمایت با شناختی که مجموعه زندان ها از زندانیان دارند بتوان خدمات و اقدامات مفیدی در ارائه به آنان صورت بگیرد.
قباد مبشری همچنین از اعطای تسهیلات قرض الحسنه خارج از نوبت به زندانیان رأی باز خبر داد و افزود: در ارائه خدمات به مددجویان تحت پوشش هیچ تفاوتی بین خانواده زندانیان و دیگر افراد قائل نبوده و بشکل یکسان مورد حمایت قرار می گیرند.
در پایان مقرر شد از طریق معاونت حمایت از خانواده کمیته امداد آموزش های لازم به مددکاران انجمن های سه گانه استان صورت پذیرفته و نسبت به بررسی پرونده های زندانیان از این طریق ارائه خدمت گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*