با حضور مدیر کل زندانها و رئیس ستاد اقامه نماز استان صورت گرفت: آئین تجلیل از فعالان و خادمان نماز زندانهای کهگیلویه وبویراحمد


با حضور مدیرکل و مسؤلین ستادی زندانهای استان و مدیر ستاد اقامه نماز استان از ۵۰ نفر ازفعالان نماز زندانهای استان شامل کارکنان ، سربازان وظیفه و مددجویان تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه و بویراحمد در آئینی با حضور اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و سید الیاس چراغ زاده رئیس ستاد اقامه نماز استان از کارکنان، سربازان و زندانیان فعال در زمینه اقامه نماز در سال ۹۶ تجلیل شد.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها در این آئین ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: افتخار ما این است که در سازمانی مشغول به خدمتیم که هر ساله در کشور از دستگاههای برتر در زمینه اقامه نماز شناخته شده و در اجلاس سراسری از اقدامات و فعالیت هایی که سازمان زندانها در توسعه و ترویج نماز و نمازخوانی انجام می دهد، تجلیل بعمل می آید.
وی اظهار داشت: خوشبختانه زندانهای استان با رویکرد فرهنگی، تربیتی و با محوریت نماز و قرآن اقدامات بسیار خوب و اثرگذاری را در حوزه اصلاحی و تربیتی انجام داده که شاهد ادعای ما برگزیده شدن زندانهای استان بعنوان دستگاه برتر در اقامه نماز استان کهگیلویه وبویراحمد است.

این مقام ارشد زندانهای استان با ذکر آیاتی از قرآن مجید و بیان احادیث و روایات وارده در خصوص نماز، به اهمیت این امر بزرگ خداوندی اشاره نموده و افزود: مجموعه زندانهای استان با نصب العین قرار دادن آیات و روایات وارده در امر آموزش و اقامه نماز در تمامی اندرزگاهها با حضور ائمه جماعات و اساتید برجسته در ترویج و توسعه نماز و معرفی آثار دنیوی و اخروی تلاش مضاعفی داشته و دارد.
مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی وتربیتی استان به تجهیز نماز خانه ها، افزایش تعداد نمازهای جماعت و آموزش افزونتر نماز و احکام مربوط به آن ، تقویت شورای های اقامه نماز در زندانها، تهیه جزوات و بروشورهای آموزشی، توزیع بسته های فرهنگی با محوریت نماز و همچنین هماهنگی در جهت اعزام زندانیان رأی باز به نمازهای جمعه در سال جاری خبر داد.
این مقام مسؤل در پایان اظهار داشت: به هر شکلی که بتوانیم در راه اعتلاء نماز و اقامه این فریضه الهی تلاش کرده و باورمان این است که نماز می تواند علاوه بر آرامش روحی و روانی باعث نجات از گمراهی در بین آحاد جامعه خصوصا زندانیان خواهد شد.
در ادامه مدیرستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه انصافاً زندانهای استان پیشگام در زمینه اقامه نماز است اظهار داشت: هر چند کار و شغل شما سخت است ولی در اهتمام و سرمایه گذاری جهت اقامه نماز از دستگاههای پیشرو در این زمینه هستید.
سید الیاس چراغ زاده افزود: تلاش مدیریت فرهنگی و مجموعه زندانها نشان از تربیتی بودن زندانهاست و با کارهای اصلاحی و تربیتی انجام گرفته در مراکز بازپروری استان به خصوص اقامه نماز و آموزش این مهم ، زندانیان آزاد شده با یک معرفت دینی و تربیتی به جامعه بر می گردند که خود نشان از حاکم بودن امور تربیتی و فرهنگی بر زندانهاست.
شایان ذکر آنکه در این آئین که در سالن جلسات اداره کل برگزار شده بود از ۵۰ نفر از کارکنان، سربازان وظیفه و مددجویان با اعطای لوح سپاس و هدایایی تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*