مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در جلسه معارفه سرپرست بنیاد تعاون : حرفه آموزی و اشتغال از جمله عوامل مؤثر دراصلاح و تربیت مددجویان می باشد


با حضور مسؤلین بنیاد تعاون کشور ، مدیر کل زندانها و مسؤلین ستادی و رؤسای زندانهای استان طی حکمی سرپرست نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان کهگیلویه وبویراحمد معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد درشورای اداری اداره کل زندانهای استان که با هدف بررسی فعالیتها، اقدامات و توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان تشکیل شده بود، با حضور سیدی مشاور و رئیس حفاظت بنیاد تعاون ، باقری معاون اقتصادی ، رفیعی رئیس امور اداری و ارزشیابی ، اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و رئیس هئیت اجرایی بنیاد تعاون استان و دکتر نگین تاج رئیس محاکم عمومی وانقلاب وعضو هئیت اجرایی، اصغر حبیبی بعنوان سرپرست بنیاد تعاون زندانیان استان کهگیلویه وبویراحمد معرفی شد.

در این نشست مدیر کل زندانهای استان با اشاره به مأموریت سازمان زندانها که هم در قانون تبدیل شورای سرپرستی و هم در آئین نامه اجرایی بر توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان تأکید و تصریح شده است ، اظهار داشت : البته در اساسنامه و رسالت بنیاد تعاون هم به این نکته توجه شده و قرار است تا در آمدهای ناشی از فعالیتهای اقتصادی و اشتغالزایی بنیاد صرف توانمندسازی زندانیان و کمک به خانواده ها و نیز توسعه مراکز آموزش مهارتها و حرفه آموزی شود.
وی تقویت و گسترش اشتغال و حرفه آموزی زندانیان را از جمله عوامل مؤثر در اصلاح و تربیت زندانیان دانست.
جمیاری مجموعه زندانها و نمایندگی های بنیاد تعاون را واحد و غیر تفکیک دانست و گفت: به اعتقاد ما بنیاد تعاون زمانی میتواند در کارش و در اجرای مأموریتش موفق عمل نماید که با مسؤلین زندانها هماهنگ و همراه باشد.
رئیس هئیت اجرایی بنیاد تعاون زندانیان استان، زندانیان و خانواده های آنان را از جمله اقشار آسیب پذیر جامعه دانست و اظهار داشت : لازم است تا مسؤلین زندانها و بنیاد تعاون با دوستی ، مودت و تعامل در ایجاد فرصت های شغلی و فراگیری آموزش رشته های مختلف همراه با درآمد نسبت به کاهش آسیبهای موجود اقدام نمایند.
سیدی رئیس حفاظت و اطلاعات بنیاد تعاون کشور نیز با تقدیر از مدیریت زندانهای استان در همکاری با سیاستهای و برنامه های اجرایی بنیاد گفت: بنیاد تعاون مجموعه ای همسو با سیستم زندانها است که ایجاد و توسعه فرصتهای اشتغال مولد زندانیان و تولید در آمد پایدار برای توسعه خدمات حمایتی به زندانی و خانواده آنان از اهداف فعالیت آن است.
وی اظهار داشت : با توجه به اینکه بنیاد تعاون زندانیان یک مجموعه غیر دولتی بوده که با بر نامه ریزی های اقتصادی بر اساس سیاستهای هئیت مدیره و قوه قضائیه در جهت اهداف پیش بینی شده حرکت می کند، جا دارد با ظرفیتهایی که در استان وجود دارد در تحقق برنامه های این بنیاد قدمهای مؤثری برداشته شود.

اصغر حبیبی سرپرست نمایندگی جدید بنیاد تعاون زندانیان نیز در این جلسه اظهار امیدواری کرد که بتواند با کمک مجموعه زندانها در مسیر اشتغال ، توسعه راههای درآمد زا جهت کمک به معیشت خانواده های زندانیان گام بردارد.
شایان ذکر آنکه در این جلسه اصغر حبیبی به عنوان سرپرست جدید نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان معرفی و از سالاری سرپرست قیلی این بنیاد تقدیر شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*