با حضور مسؤلین قضایی ، اجرایی ، نیکوکاران و خیرین انجام شد: برگزاری جشن نسیم مهر انجمن حمایت زندانیان یاسوج


به منظور کمک و مساعدت به خانواده های زندانیان نیازمند و با هدف جلب مشارکت مادی و معنوی خیرین و نیکوکاران و برگزاری مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان یاسوج، ((جشن نسیم مهر)) در سالن همایشهای صدا وسیمای استان در یاسوج برگزار شد.
به گزارش وابط عمومی زندانهای کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت گرامیداشت روز نسیم مهر به منظور کمک و مساعدت به خانواده های زندانیان نیازمند و با هدف جلب مشارکت مادی و معنوی خیرین و نیکوکاران و برگزاری مجمع عمومی انجمن ، همایش نسیم مهر با همکاری صدا وسمیای مرکز استان در سالن همایشهای این مرکز در یاسوج برگزار شد.
در این همایش نیکوکاری اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و رئیس هئیت مدیره انجمن زندانیان یاسوج با اشاره به ۵ خرداد ماه روز ملی نسیم مهر روز حمایت از خانواده های زندانیان اظهار داشت: نامگذاری این روز مبین دغدغه نظام اسلامی برای حل و رسیدگی به مشکلات خانواده های زندانیان است و لذا این فرصت مغتنمی است که هم صدای فقر و محرومیت خانواده زندانیان به گوش جامعه و مسئولین برسد و هم ما بتوانیم بخشی از خدمات و برکات انسانی و اجتماعی را در عرصه حمایت از خانواده های بی بضاعت زندانیان به نمایش بگذاریم.

وی با بیان اینکه با زندانی شدن سرپرست، مشکلات عدیده ای گریبانگیرخانواده زندانی خواهد شد خاطر نشان کرد: بر اثر زندانی شدن سرپرست؛ بر خانواده او عسر و محرومیت مضاعفی تحمیل می شود، چرا که به واسطه جرم سرپرست خانواده ، خود را سرشکسته می دانند که جا دارد به طور ویژه اینگونه خانواده ها را زیر چتر حمایتی ببریم.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و رئیس هئیت مدیره انجمن حمایت زندانیان یاسوج در ادامه با بیان اینکه خانواده زندانیان با توجه به زندانی بودن سرپرست خود در زندان ، برای تأمین معیشت دچار بحرانهای جدی می شوند خاطر نشان کرد: اگر حمایت دستگاههای حمایتی و اجتماعی ، خیرین و نیکوکاران نیک اندیش برای این خانواده ها محقق نگردد شاهد مشکلات عدیده ای از جمله ، طلاق همسران زندانیان ، ترک تحصیل فرزندان ، ناهنجاری های اجتماعی و روانی ، تهدیدات اخلاقی و گرفتاری های اعضاء خانواده ها و روی آوردن آنان به مشاغل کاذب و تکدی گری خواهیم بود که این تهدید و آسیب علاوه بر خانواده زندانی برای جامعه و اجتماع نیز متصور خواهد بود.
وی افزود: انجمنهای حمایت زندانیان استان هم اینک نزدیک به ۱۰۰۰ خانواده را با کمکهای موردی تحت پوشش خدمات خود دارند که در سال گذشته نزدیک به ۴۰۰ میلیون تومان در قالب کمکهای نقدی، خدمات بهداشتی و درمانی، سبد کالا، البسه و لوازم التحریر و… به خانواده های نیازمند داده شده است.
وی اظهار داشت: انجمن های حمایت زندانیان استان با توجه به نبود منابع درآمدزا با تلاشی مضاعف و جمع وری کمکهای خیرین و نیکوکاران توانسته اند در سال گذشته ۳۲ نفر زندانی را از زندان آزاد کنند.
این مقام ارشد زندانهای استان در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه انجمنها منابع درآمدزایی برای حمایت و کمک به خانواده های نیازمند زندانی ندارند می طلبد که همکاری و مشارکت دستگاههای حمایتی، اجتماعی، خیرین و نیکو کاران برای دستگیری از این اقشار نیازمند اانجام گیرد تا خدای ناکرده جرم و دیگر آسیب های اجتماعی به خانواده های بی پناه تسری نیابد.

حجة الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری نیز دراین جشن با بیان اینکه دغدغه مدیر کل زندانها حمایت، پیگیری و رفع مشکلات خانواده های زندانیان است تصریح کرد: آقای جمیاری با دلسوزی مضاعف ضمن ارتقاء امور زندانبانی، نسبت به پیگیری مشکلات زندانیان و خانواده های آنان در همه جلسات با مسؤلین قضایی و دیگر مسؤلین اجرایی استان انصافاً اهتمام ویژه ای دارند که جای خرسندی و تقدیر است.
وی اظهار داشت : نگاه ما به زندانی بر اساس رأفت اسلامی نگاه تربیتی است لذا کسانیکه مخل نظم و آسایش عمومی جامعه هستند را به عنوان افراد زندانی می شناسیم و البته خانواده های اینگونه زندانیان می بایست در چتر حمایتی قرار گیرند تا دچار آسیب و بزه واقع نگردند.
حجة الاسلام والمسلمین مزارعی با ذکر آیات و روایتی در بیان بر خورد با گرفتاران و افراد در بند گفت: وظیفه ما در قبال افراد زندانی برخورد مناسب و پیگیری خواسته ها و مشکلات آنان است تا در این راه بر مشکلاتشان فائق آیند و البته حمایت، معاضدت و مساعدت به خانواده های آنان در چتر حمایتی دستگاه قضایی، اجرایی ، خیرین و نیکوکاران واقع شود.
رئیس شورای قضایی استان افزود: به همه همکاران قضایی تاکید شده است تا از حداکثر ظرفیت های قانونی در جهت گره گشایی از زندانیان استفاده نموده تا با آزادی زندانی مشکلات خانواده های آنان نیز مرتفع گردد.
ایشان عملکرد انجمن ها و دیگر نهادهای حمایتی را در کمک به خانواده زندانیان خوب ولی ناکافی دانست و اظهار امیدواری کرد تا در ماه ضیافت الهی و دریچه ای ارتقاء معنوی که برای مومنین ایجاد شده است کمال استفاده را ببرند و با فضل و بخشش و انفاق در کمک به مستمندان و نیازمندان توشه های را برای آخرت خود برگیرند.
گفتنی است در این جشن کمکهای افراد خیر و نیکوکار برای حمایت از خانواده های زندانیان جمع آوری شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*