برای اولین بار در جشن گلریزان گچساران صورت گرفت: کمک ۵۰۰ میلیون تومانی خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گچسارانی


مدیرکل زندان‌ها و نائب رئیس ستاد دیه کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در شهر گچساران از کمک ۵۰۰ میلیون تومانی خیرین و نیکو کاران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد جشن گلریزان ویژه آزسازی زندانیان جرائم غیر عمد همراه با جشن نسیم مهر برای کمک به خانواده های نیازمند زندانی با حضور دکتر تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت، امام جمعه، مدیرکل زندان های کهگیلویه وبویراحمد، رئیس دادگستری، مسئولین قضایی ،فرماندار ، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران، برخی از مسوولان اجرایی شهرستان وخیرین و نیکو کاران در سالن آزادی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد.
در این آیین اسماعیل جمیاری مدیرکل زندانهای استان با تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: برای اولین بار است که در گچساران با مساعدت‌های بی‌دریغ از سوی خیرین و نیکو کارن ،نماینده دلسوز این شهرستان، حمایت مدیرعامل شرکت نفت و گاز و دیگر مسؤلین و خیرین و برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و انجمن حمایت از خانواده های زندانیان این چنین جشن با عظمتی برگزار می شود.

مدیرکل زندان‌ها و نائب رئیس ستاد دیه کهگیلویه و بویراحمد گفت: سازمان زندان ها در کنار نگهداری و مراقبت از زندانیان وظیفه حمایت از زندانی و خانواده او از طریق مرکز خدمات اجتماعی مراقبت بعد از خروج، ستاد دیه و انجمن حمایت را در راستای رعایت حقوق شهروندی و تکریم زندانی و خانواده در معرض آسیب او بر عهده دارد.
جمیاری در ادامه به فقر ناشی از محرومیت استان برزندانی و خانواده او اشاره نمود وتصریح کرد: براساس آمار موجود متاسفانه تنها ۱۰ درصد از خانواده‌های زندانیان تحت پوشش نهاد کمیته امداد امام (ره) هستند و این می طلبد که برای حمایت از این خانواده ها و جلوگیری از ورود به چرخه جرم آنان را رها نکینم.
جمیاری با اشاره به اینکه در حال حاضر در سطح زندان‌های استان تعداد ۵۷۵ زندانی جرائم غیرعمد وجود دارد، اظهار کرد: از مجموع این تعداد ۵۵۷ نفر مرد و متاسفانه تعداد ۱۸ نفر از آنها بانوان هستند و البته در زندان گچساران نیز ۷۲ نفر زندانی با بدهی داوازده میلیارد تومانی چشم انتظار دستهای سخاوتندانه خیرین و نیکو کاران هستند.
وی با اشاره به بدهی زندانیان جرائم غیرعمد در کل استان گفت: برای آزادسازی این تعداد زندانی نیاز به ۵۰ میلیارد تومان است.
مدیرکل زندان‌ها و نائب رئیس ستاد دیه کهگیلویه و بویراحمد افزود: در سال گذشته تعداد ۲۱۴ زندانی جرائم غیرعمد با پرداخت ۴ میلیارد تومان بوسیله کمکهای خیرین و نیکوکارن، منابع ستاد دیه ، تسهیلات بانکی و همچنین گذشت شاکی و …از زندان آزاد شده اند.

دکتر تاجگردون نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین ضمن تقدیر از مدیریت و مجموعه زندانها و همچنین حمایت خیرین و نیکوکاران گفت: روز احسان و نیکوکاری و دستگیری نیازمندان است، از این فرصت بهره ببریم و آنچه از دستمان بر می آید برای این قشر انجام دهیم.
امام جمعه، فرماندار، رئیس دادگستری ، دادستان و نماینده خیرین و نیکوکاران نیز در این آئین بر لزوم انفاق ، حمایت و دسنگیری به زندانیان و خانواده های آنان تأکید کرده و خواستار توجه افزونتر نهادهای حمایتی به اینگونه خانواده ها شدند.
لازم به ذکر آنکه در این آئین گلریزان که همزمان با آن نیز جشن نسیم مهر جهت کمک به خانواده های زندانیان برگزار شده بود با جمع آوری کمکهای خیرین و نیکوکاران جهت آزادسازی زندانیان و حمایت از خانواده های نیازمند زندانی به پایان رسید.
در پایان این همایش نیکوکاری اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و نائب رئیس ستاد دیه استان به خبرنگاران و اصحاب رسانه از جمع آوری ۴۰۰ میلیون تومان نقد و ۱۰۰ میلیون نیزبه صورت تعهدی برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد و محکومین مالی و نیز جمع آوری بالغ بر ۹۳ میلیون تومان کمک به خانواده زندانیان گچسارانی خبر داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*