بررسی مشکلات، انتظارات و نیازمندی های زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با حضور استاندار و مدیران ارشد دستگاههای قضایی و اجرایی استان


اسماعیل جمیاری مدیرکل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در جلسه ای با حضور استاندار و مدیران کل مرتبط با برنامه های زندان مشکلات، چالش ها، درخواستها و معضلات را تشریح و خواستار مرتفع نمودن آنان شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد جلسه ای با حضور استاندار، رئیس کل دادگستری، مدیران کل و رؤسای ادارات آموزش و پرورش، فنی و حرفه ای ، منابع طبیعی ، جهاد کشاورزی، دانشگاه پزشکی،بهزیستی،کمیته امداد، بانکهای عامل، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان برنامه و بودجه ، ورزش و جوانان و… در خصوص مشکلات و موانع زندانهای استان برگزار و با تأکید دکتر احمدی استاندار استان بر لزوم مرتفع نمودن درخواست مدیر کل زندانها مبنی بر کمک به ارتقاء برنامه ها و حمایت از نظام زندانبانی تأکید شد.
اسماعیل جمیاری مدیر کل با ارائه گزارشی از وضعیت زندانهای استان گفت: زندان همانند شهر کوچکی است که نیازمند به تمام امکانات و ارائه رفاهیات و خدمات به جامعه هدف یعنی زندانیان می باشد.
وی افزود: زندانها در موضوع امنیت اجتماعی نقش مهم واثر گذاری داشته که دراین خصوص می بایست از نظر آموزشی ، بهداشتی ، فرهنگی ، مالی ،حرفه آموزی و پر کردن اوقات فراغت آنان اهتمام ویژه بکار داشته تا در ارتقاء امنیت جامعه سهیم باشیم.
این مقام ارشد زندانهای استان تصریح کرد: زندانی شهروندی است که فقط آزادی او سلب شده است لذا بایستی تمام امکانات و خدمات دیگر به او ارائه گردد و این بار مسؤلیت به کمک دیگر دستگاهها میسر خواهد شد.
پس از سخنان مدیر کل زندانها حجة الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان نیز با بیان اینکه انصافاً در زندانهای استان کارها و برنامه های خوب و مطلوبی با وجود مشکلات فراوان ، انجام شده است ، خاطر نشان کرد: هدف همه ما با نگاه حقوق شهروندی به باز اجتماعی شدن زندانیان است که امیدوارم با حمایت همه جانبه به زندان و نظام زندانبانی در تحقق این امر سهیم باشیم.
دکتر علی محمد احمدی استاندار استان در ادامه با قدردانی از مجموعه فعالیت های انجام گرفته در سطح زندانهای استان، به نقش اثرگذار این سازمان در تأمین امنیت و اصلاح و تربیت مجرمین اشاره کرد و گفت: سازمان زندانها وظایف و تکالیف متعدد و در عین حال سخت و سنگینی را برعهده دارد که لازم است تا همه دستگاه های اجرایی استان با ظرفیت هایی که در اختیار دارند، همکاری و همراهی لازم را جهت تحقق برنامه های این سازمان داشته باشند.
شایان ذکر آنکه مدیران دستگاههای حاضر در جلسه در پایان آمادگی خود را جهت رفع مشکلات موجود زندانهای استان اعلام و قول مساعد دادند تا جهت پیشبرد اهداف و برنامه های نظام زندانبانی استان تشریک مساعی داشته باشند ضمن اینکه گزارش عملکرد هر دستگاه به نظر استاندار برسد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*