برگزاری آئین سوگواری شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) با حضور مسؤلین قضایی استان کهگیلویه وبویراحمد


آئین سوگواری و عزاداری سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) با حضوررئیس کل دادگستری و اعضاء شورای قضایی استان ، مدیر کل زندانها، مسؤلین ستادی و خیل عظیمی از مددجویان درسالن ورزشی زندان مرکزی یاسوج با شور معنوی همراه با زیارت عاشورا، مرثیه سرایی، سینه زنی و سخنرانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در آستانه سالروز شهادت رئیس فقه جعفری حضرت امام جعفر صادق علیه السلام آئین سوگواری همراه با قرائت زیارت عاشورا ، مرثیه سرایی ، سینه زنی و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری و با حضور مسؤلین قضایی ، اعضاء شورای قضایی استان و شرکت خیل عظیم مددجویان ، کار کنان و پرسنل وظیفه با شور معنوی خاصی برگزار شد.

در این آئین اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان با تسلیت شهادت حضرت امام صادق علیه السلام ، تمسک به این امام همام و اهلبیت علیهم السلام را جهت سلوک معنوی بسیار مهم عنوان کرد و خطاب به مددجویان گفت: زندان می تواند خلوتگاه خوبی برای تمسک جستن به خدا و اهلبیت طاهرش باشد تا با بازسازی شخصیت خود و دگرگونی درونی اصلاح شده و سعادتمند گردید.
وی گفت: بنا به سفارش اکید امام امت و مقام معظم رهبری و سیاست اعتقادی نظام اسلامیمان بارها اعلام شد که زندانها بایستی به آموزشگاه تربیتی مبدل شوند و چه بهتر اینکه با تمسک به اهل بیت و یاری جستن از آنان و برپایی چنین مراسمات و محافلی با تغییر نگرش و رفتار،خویش را اصلاح کرده و به سوی شخصیت پاکمان برگردیم.
اسماعیل جمیاری با بیان اینکه با بهره برداری از هئیت متوسلین به اهل بیت علیهم السلام و دعوت از مسؤلین قضایی و اجرایی و همچنین پوشش خبری آن به دنبال بازاجتماعی شدن زندانیان هستیم، چرا که برگزاری چنین آئین هایی در رفتار و منش زندانیان اثرگذار است ، لذا ما وظیفه داریم تا با اجرا و نشان دادن فعالیتهای فرهنگی و تربیتی زندانها به جامعه و بیان تغییرات بوجود آمده در رفتار و کردار مددجویان به جامعه و به خصوص مسؤلین قضایی نگاه آنان را متفاوت از گذشته کرده و اثبات کنیم که زندانی در زندان تحت تعلیم آموزه های دینی قرار گرفته و متحول شده، بنابراین باید نگاه و برچسب زندانی و مجرم از او برداشته شود.
عضو شورای قضایی در این این آئین گفت: تلاش همه جانبه رئیس کل دادگستری و همکاران قضایی ما کمک و اعطاء تسهیلات قضایی و حقوقی به زندانیان است، البته خمیر مایه اصلی چنین تسهیلاتی مستلزم شرکت در اینگونه برنامه ها و تغییر در رفتار و کردار شماست.
حجة الاسلام و المسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری نیز در این مراسم با تسلیت ایام شهادت رئیس فقه جعفری و تقدیر از مدیر کل و مجموعه زندانهای استان به جهت اجرای چنین برنامه هایی با برشمردن فضائل اهل بیت علیهم السلام تصریح کرد: توسل به ائمه معصومین (ع) زندگی ما را در دنیا پرخیر و برکت و در آخرت سعادتنمد می کند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش امام صادق (ع) در گسترش دین و مذهب تشییع گفت : امام صادق (ع) با تربیت شاگرادن بسیاری راه روشنگری و هدایت را برای جامعه بشری و مسلمین هموار نموده که همه ما می بایست به نحو شایسته از این گفتار اخلاقی و پند آموز نهایت بهره را ببریم.
این مقام ارشد قضایی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به احادیثی از این امام همام و آخرین وصیتش به برپایی و توجه به نماز و کلام مشهورش به اینکه (( شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی رسد )) گفت: ما با تأسی از احادیث و روایات ائمه معصومین به خصوص امام صادق (ع) نیز توصیه می کنیم زندان را خلوتگه خود دانسته و با نماز ، تضرع،دعا و انابه به خویشتن خویش بازگردید و توبه کنید..
رئیس کل دادگستری با اشاره به دلسوزی و پیگیری مدیر کل زندانها مبنی بر مرتفع نمودن مشکلات قضایی زندانیان اظهار داشت: ما نیز بر رسیدگی به مشلات قضایی زندانیان مصر و نسبت به اعطاء تسهیلات قضایی به آنان از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهیم بود.
شایان ذکر آنکه در این برنامه که درسالن ورزشی با حضور مددجویان اندرزگاههای مختلف ، سربازان وظیفه و کار کنان و مداحی یکی از مداحان مشهور شهر یاسوج در فضایی معنوی برگزارشده بود ضمن قرائت زیارت عاشورا، مرثیه سرایی و سینه زنی در رثای صادق آل عبا ( ع) و حضرت امام حسین علیه السلام، مقامات قضایی در کنار زندانیان صبحانه را صرف نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*