برگزاری جشن اعیاد شعبانیه و آئین روز جوان با حضور رئیس کل دادگستری و مسؤلین قضایی کهگیلویه وبویراحمد در کانون اصلاح و تربیت

جشن بزرگ اعیاد شعبانیه و آیین روز جوان با حضور مسؤلین قضایی استان و سربازان وظیفه و مددجویان در مرکز کانون اصلاح و تربیت یاسوج با شکوه و جلوه خاصی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با فرارسیدن میلاد حضرت علی اکبر(ع) و هفته جوان و همچنین اعیاد شعبانیه و با برنامه ریزی صورت گرفته آئین جشنی با حضور رئیس کل دادگستری ، مدیر کل زندانها، دادستان مرکز استان ، دادستان نظامی ، معاونین قضایی رئیس کل ، معاون فرماندهی انتظامی استان و برخی از قضات و مسؤلین قضایی و همچنین مسؤلین ستادی اداره کل زندانها در مرکز کانون اصلاح و تربیت یاسوج با اجراء برنامه های متنوع برگزار شد.

در این آئین اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، میلاد حضرت علی اکبر (ع) و گرامیداشت روز جوان گفت:نسل جوان مملکت ما همیشه و در همه صحنه ها چه در زمان پیرورزی انقلاب که برگ زرینی را در کارنامه خود ورق زدند و چه در زمان جنگ که با صلابت و استواری دوران دفاع مقدس را اداره کرده و با بذل جان خود دشمنان قسم خورده را به عقب رانده و به آنان اجازه دست درازی نداده و پیروز و سربلند به اعتبار نظام اسلامی افزودند.

وی اظهار داشت: جوانان ما همیشه و در همه عرصه ها در صف اول جهت پیشبرد اهداف والای انقلاب بوده و اکنون نیزتا سر منزل مقصود و ظهور حضرت حجت(عج) از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

مدیر کل زندانها که در جمع سربازان به مناسبت روز جوان سخن می گفت با اشاره به نامه مولا علی (ع) به مالک اشتر در خصوص نقش سرباز در کشور که می فرمود(( سرباز زینت کشور است)) خاطر نشان کرد: شما طلایه دارن امنیت جامعه هستید ضمن اینکه در مراکز اصلاحی خدمت می کنید بایستی از تجربه جوانی به نحو شایسته بهرمند گردید.

حجة الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان نیز در این آئین ضمن تبریک این ایام و تقدیر از مدیریت فرهنگی زندانهای استان گفت: در زمان مدیریت جدید زندانهای استان امور فرهنگی و قضایی و پرداختن به برنامه های اصلاحی و تربیتی جایگاه مطلوبی بدست آورده تا جائیکه هم در موضوع امنیت و هم بخش تربیتی در زندانهای استان اثر گذار بوده است.

وی سربازان وظیفه را مدافعان حریم امنیت دانسته و خاطر نشان کرد:  با تلاش و همت شما بخش اعظمی از امنیت جامعه و نگهبانی و مراقبت از اخلال گران نظم اجتماع به نیروی جوانی شما واگذار شده است که این مسؤلیت پذیری شما را می رساند.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به  موقعیت جوانی افراد اظهار داشت: جوانی بعنوان بهترین، حساسترین دوره عمر محسوب می شود که می بایست از این دوره به نحو مطلوب استفاده و بهره ببرید.

رئیس شورای قضایی استان اظهار داشت: شما جوانان و سربازان وظیفه به ‌واسطه قرار گرفتن در مقطعی از زندگی که سرشار از فرصت‌هاست می‌توانید به معنای واقعی کلمه نماد و تجسم فردی باشید که فرصت‌ها را برای خود ایجاد کرده و برای پخته شدن جهت دوره های بعد زندگی فردی و اجتماعی برنامه ریزی نمائید.

حجةالاسلام والمسلمین مزارعی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به ایام شعبانیه و استفاده از فرصتهای این ماه بزرگ خداوندی بیان داشت: تا می توانید از این ماه در جهت رشد فرهنگ دینی و اعتقادی خود نهایت استفاده را ببرید .

وی به بیان آیات و رایاتی از قرآن مجید و معصومین علیهم السلام در خصوص جوان اشاره نموه و خواستار توجه و اهمیت سربازان جوان به این دوره از زندگی خود شد.

در این آئین ضمن اجراء برنامه های متنوع فرهنگی از سربازان نمونه زندانهای استان نیز با اعطاء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*