تعامل افزونتر پزشکی قانونی در رفع مشکلات زندانهای کهگیلویه وبویراحمد


اسماعیل جمیاری مدیرکل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در دیدار با دکترقدیرزاده مشاوره رئیس سازمان و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی پزشکی قانونی کشور و امینی مدیر کل پزشکی قانونی استان، خواستار تعامل و همکاری هرچه بیشتراین دستگاه با اداره کل زندانها در زمینه های مختلف شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد؛ در این نشست که در دفتر مدیرکل زندانها صورت گرفت، اسماعیل جمیاری به بیان مشکلات و معضلات پیش روی این اداره کل درزمینه های کمبود اعتبارات وتجهیزات، کمبود نیروی انسانی خصوصاً کادر بهداشت و درمان و عدم رغبت و انگیزه پزشکان برای کار در زندان اشاره کرد و گفت: علیرغم همه محدودیتهای موجود همکاران ما در زندانها در زمینه های مختلف خصوصاً سلامت زندانیان خدمات مناسبی را ارائه نموده و لیکن انتظار می رود تا دستگاه هایی همچون دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل بیمه در جهت ارائه هر چه بهتر تسهیلات و خدمات درمانی و تأمین بخشی از هزینه ها با این اداره کل همکاری نمایند.
وی در ادامه با قدردانی از دکتر امینی مدیر کل پزشکی قانونی استان در اجرای طرح های سراسری مانند آزمایش ژنتیک گفت: همکاری این دو سازمان در ارائه خدمات به مددجویان و حمایت از پرسنل میتواند باعث پیشرفت در امورات شود.
جمیاری در پایان خواستار حضور نماینده پزشکی قانونی در زندانهای استان جهت انجام برخی معاینات، تسریع در اعلام نظریه زندانیان معرفی شده و همچنین لحاظ مشکلات و کمبودهای موجود در اعلام قصورات شد.
در ادامه دکتر قدیرزاده مشاور رئیس سازمان و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی پزشکی قانونی کشور در تشریح اقدامات و تعاملات انجام گرفته ما بین پزشکی قانونی و سازمان زندانها اشاره کرده و گفت: مجموعه پزشکی قانونی به عنوان دستگاه موازی در کشور و در استان با هدف ارتباط و تعامل بیشتر با زندانها از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.
وی اظهار داشت: از شرایط سختی کار در زندان، کمبود نیرو بالاخص کادر پزشکی و درمانی آگاهیم لیکن متأسفانه مشکلاتی در این راستا برای کارکنان زندانها بوجود می آید که انشاء الله با جلساتی در سطح ملی در صدد مرتفع نمودن معضلات پیش رو خواهیم بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*