توسعه قضایی، ارتقاء سلامت و تکمیل زیرساختها مهمترین برنامه های سازمان زندان ها در سال ۹۶

63c86e948110aa01c0fffa1d1ef4696a-620x330
توسعه قضایی، ارتقاء سلامت و تکمیل زیرساختها مهمترین برنامه های سازمان زندان ها در سال ۹۶
رئیس سازمان زندان¬ها، از ادامه روند توسعه قضایی در زندان¬ها ، ارتقاء برنامه های سلامت و توسعه بسترها و زیرساخت های لازم در سال ۹۶ خبر داد.
دکتر جهانگیر در اولین نشست سراسری مدیران ستادی و استانی سازمان در سال ۹۶ با تاکید بر ضرورت تداوم اجرای کامل بخشنامه ساماندهی وضعیت زندان ها و کاهش جمعیت کیفری گفت: توسعه اقدامات مددکاری، ارتباط با مراجع قضایی و پیگیری وضعیت زندانیان از مهمترین اقدامات در روند توسعه قضایی در زندان ها است.
رئیس سازمان زندان ها در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر جایگاه نیروی انسانی در سازمان¬ها گفت: نیروی انسانی مهمترین سرمایه سازمان و تولید کننده اصلی ثروت مادی و معنوی در سازمان¬هاست.
رئیس سازمان زندان¬ها افزود: مهمترین نکته در خصوص نیروی انسانی ایجاد فرهنگ تفکر در آنهاست چرا که این امر موجب ایجاد انگیزه و به تبع آن بالا رفتن بهره¬وری می شود.
دکتر جهانگیر در ادامه این نشست که به صورت سراسری و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می¬شد گفت: زندان محیطی است که باید به طور مستمر شرایط آن مورد بررسی قرار گیرد و مدیران زندان¬ها باید نسبت به مسائل زندان ها نظارت مستمر و شناخت کافی داشته باشند.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه بیان داشت: هر کدام از زندانیان با ورود به زندان دچار بحران هویتی و فرهنگی می¬شود که اگر این نکته مورد دقت قرار نگیرد می تواند سطح آسیب¬های زندان را افزایش دهد.
این مقام ارشد قضایی با بیان اینکه تمام بخش¬های زندان و فعالیت های مختلف بر روی هم تاثیر دارند گفت: در زندان¬ها تمامی افراد باید نسبت به مسائل مختلف حساس باشند و برای بهبود فرآیندهای موجود در زندان به ویژه در حوزه خدمات زندانبانی تلاش نمایند.
دکتر جهانگیر با اشاره به سامانه پرونده شخصیتی زندانیان گفت: طراحی و اجرای این سامانه یکی از اقدامات ارزشمند در فرآیند زندانبانی کشور بود که می تواند در شناخت شخصیت واقعی زندانی و نیازهای روحی و جسمی وی کمک شایانی به برنامه ریزان و مسئولین زندان نماید.
مشاور رئیس دستگاه قضا افزود: امروز خدمات گسترده ای در زندان های کشور ارائه می شود که نیاز داریم با استفاده از ظرفیت های موجود رسانه ای به نحو شایسته آنها را اطلاع رسانی نماییم.
رئیس سازمان زندان¬ها با اشاره به ضرورت امنیت پایدار در زندان ها گفت: امنیت پایدار در زندان ها لازمه توسعه برنامه های اصلاحی و تربیتی است و این فرآیند باید با برنامه ریزی دقیق بر اساس داده های علمی و مدیریت کارآمد انجام شود.
دکتر جهانگیر در تبیین برنامه های سال ۹۶ گفت: در سه حوزه توسعه اقدامات قضایی، توسعه اقدامات سلامت و توسعه زیرساخت برنامه ریزی های متنوعی صورت گرفته است که با هدف کاهش جمعیت کیفری و کاهش استفاده از مجازات حبس، توسعه و ارتقاء برنامه های اصلاحی و تربیتی در کنار ارتقاء سطح بهداشت و درمان زندانیان و در نهایت ایجاد بسترهای لازم و زیرساخت های مورد نیاز مطابق استانداردهای روز به مرحله اجرا درخواهد آمد.
در ادامه این جلسه رئیس سازمان زندان ها به تشریح جزییات برنامه¬های سال جدید که بر مبنای اقتصاد مقاومتی طراحی گردیده است پرداخت و خواستار اجرای دقیق و منظم آنها حسب برنامه ریزی صورت گرفته شد.
شایان ذکر است در ابتدای این نشست دکتر جهانگیر با اشاره به فرا رسیدن ماه شعبان طی سخنانی به تشریح فلسفه انتظار پرداخت و گفت: انتظار از افضل عبادت هاست و ما شیعیان در زمان غیبت وظیفه داریم تا با تبعیت از ولی فقیه زمینه حضور حضرت مهدی(عج) را فراهم نماییم.
در این نشست تعدادی از معاونین و مدیران ستادی و استانی به طرح نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*