جشن گلریزان دهدشت با جمع آوری ۴۶۰ میلیون تومان و آزادی ۹ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد


جشن گلریزان ویژه کمک به آزادی زندانیان آبرومند جرایم غیر عمد همراه با آزادی ۹ نفر از محکومین مالی زندان دهدشت با حضور نماینده مردم شهرستانهای گهگیلویه، چرام ، لنده و بهمئی در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل زندانها ، مسؤلین قضایی و اجرایی و خیرین و نیکوکاران شهرستان گهگیلویه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد، جشن گلریزان ویژه کمک به زندانیان جرائم غیر عمد و همچنین آئین آزاسازی ۹ نفر از محکومین مالی زندان دهدشت با حضور عدل هاشمی پور نماینده مردم شهرستانهای گهگیلویه، چرام ، لنده و بهمئی در مجلس شورای اسلامی ، اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان، پوزش فرماندار، دکتر کرمی رئیس دادگستری و روشندل دادستان و تعدادی از مسؤلین اجرایی، خیرین و نیکو کاران شهرستان گهگیلویه در سالن همایش فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

اسماعیل جمیاری، مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد در این آئین ضمن تقدیراز حضور دلسوزانه نماینده مردم و مسؤلین قضایی و اجرایی شهرستان گفت: ماندن زندانیان جرایم غیر عمد در زندان علاوه بر خانواده آنها بر جامعه نیز تاثیرات منفی دارد .
وی افزود: افزایش جمعیت کیفری زندان ها از جمله مشکلات ماندن زندانیان جرایم غیر عمد در زندان است . فضای موجود زندان ها به طور کامل جوابگوی زندانیان عمد نیست و این در حالی است که جمعیت زندانیان جرایم غیرعمد نیز به آنها افزوده شده است .
مدیر کل زندانها و نائب رئیس ستاد دیه استان با بیان اینکه متأسفانه به نسبت جمعیت، بیشترین آمار جرائم غیر عمد مربوط به شهرستان کهگیلویه است افزود: بعلت محرومیت منطقه و عدم برنامه ریزی های صحیح و اصولی اقتصادی و بر اثر سهل انگاری ، افراد زیادی بدهکار وارد زندان شده اند که ما نیز توجه ویژه ای نسبت به حمایت و کمک به آنان خواهیم داشت.
اسماعیل جمیاری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: زندانیان جرائم مالی استان ۵۷۵ نفر است که میزان بدهی آنان بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان است.
این مقام ارشد زندانهای استان عنوان کرد: تعداد زندانیان غیر عمد و محکومین مالی در شهرستان کهگیلویه ۲۱۰ نفر هستند که میزان بدهی آن‌ها بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان است.
وی افزود: در سال ۹۶ بدون اینکه گلریزانی در این شهرستان برگزار شود، مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان از طریق ستاد دیه بابت آزادی ۴۸ زندانی زندان دهدشت پرداخت کردیم و امروز نیز ۷۴ میلیون تومان از منابع مختلف تامین شده و ۹ نفر از این زندانیان را آزاد خواهیم کرد.

عدل هاشمی پور نماینده کهگیلویه بزرگ نیز درآئین گلریزان اظهار کرد: معتقدم کاری که برای خداست، خداوند خودش کمک می‌کند. اگر نیت پاک و الهی باشد و با این نیت که به دیگران رحم کنیم تا به ما رحم کنند وارد عمل شویم خدای متعال ما را نیز کمک خواهد کرد.
وی گفت: با پیگیری های مدیریت دلسوز زندانهای استان و تشریح ایشان نسبت به وضعیت زندانیان جرائم غیر عمد در زندان دهدشت ظرف چند تماس با افراد و با بیان هدف این گلریزان برای تعدادی از دوستان خیر نزدیک ۴۰۰ میلیون تومان تهیه که البته مطمئن هستم بدون توفیق الهی هیچ کاری صورت نمی‌گیرد.
عدل هاشمی پور عنوان کرد: می دانم که با مدیریت صحیح نسبت به کمک و آزادی زندانیان دهدشتی کار خواهد شد ولی از مدیر کل زندانها و مسؤلین قضایی و همچنین خیرین و نیکو کاران می خواهم نسبت به زندان و زندانیان جرائم غیر عمد دهدشت نظر مساعدتری داشته باشند.
نماینده مردم شهرستانهای گهگیلویه، چرام ، لنده و بهمئی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم در ماه های آتی با حمایت و همچنین جمع آوری کمک های بیشتری از خیرین بتوانیم تعداد بیشتری از زندانیان را آزاد و آنها را به کانون گرم خانواده هایشان بفرستیم.

دکتر کرمی رییس دادگستری شهرستان کهگیلویه نیز دراین جشن ضمن تقدیر از مدیریت و مجموعه زندانها و همچنین حمایت خیرین و نیکوکاران گفت: انفاق، احسان و نیکوکاری از بدیهیات و دستورات دین مبین اسلام است که دستگیری از زندانیان جرائم غیر عمد می تواند مصداق احسان و امر حسنه باشد و لذا امروز از خیرین و نیکو کاران می خواهم این زندانیان که بزهکار نیستند را دستگیری و حمایت کنند.
وی اظهار داشت: وظیفه همه ما این است که به زندانیان جرائم غیر عمد کمک کنیم و این فرصت خوبی است که خداوند به ما عطا کرده، البته وظیفه دینی و شرعی است که به این افراد کمک کنیم ، در ایام عزیز خدا از این فرصت بهره ببریم و آنچه از دستمان بر می آید برای این قشر انجام دهیم.

پوزش فرماندار شهرستان کهگیلویه نیز کمک به نیازمندان و دستگیری از زندانیان جرائم غیر عمد را کمک به خانواده و جامعه دانست و اظهار داشت، برای کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از حبس که متوجه خانواده و اجتماع می شود باید به زندانیان بدهکار کمک کرد و البته ماه رمضان بهترین فرصت برای تعاون و همکاری است.
لازم به ذکر است که در این جشن قریب به ۴۶۰ میلیوین تومان برای آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند جرائم غیر عمد استان جمع آوری شد، ضمن اینکه همزمان با این جشن آئین آزادسازی ۹ نفر از زندانیان نیز برگزارشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*