جلسه مشترک مدیران کل زندانها و کمیته امداد امام (ره ) کهگیلویه وبویراحمد

جلسه مشترک مدیر کل زندان های استان با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه وبویراحمد با هدف کمک به خانواده های نیازمند زندانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد؛ اسماعیل جمیاری مدیرکل زندانها در این نشست ضمن تقدیر از نگاه مثبت مدیریت کمیته امداد امام خمینی (ره) در کمک به حل مشکلات زندانیان و خانواده مددجویان گفت: زندان پدیده ای اجتماعی است که همه دستگاهها به فراخور وظیفه خود می بایست از حمایت و مساعدت به افراد محبوس در آن و خانواده های نیازمند آنان دریغ نورزند.
وی افزود: بر اثر فقر و محرومیت حاکم بر استان، خانواده های زندانیان نیازمند حمایت هستند و می بایست توجه افزونتری به آنان گردد تا از وقوع چرخه جرم و بزهکاری جلوگیری شود.

مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی با تاکید برکمک به خانوادهای زندانیان و تحت پوشش قرار دادن آنان اظهار داشت: از آنجائیکه سرپرست خانواده در زندان بسر می برد افراد تحت تکفل او مجبور به تحمل مشکلات زیاد اقتصادی و اجتماعی اند که همین موضوع بسترساز آسیب های دیگری می شود، البته در سازمان زندانها متولی حمایت از خانواده های زندانیان مراکز انجمنهای حمایت هستند که با توجه به عدم بنیه اقتصادی و مالی نمی توانند مشکلات این قشر آسیب پذیر جامعه را مرتفع سازند.
وی در ادامه خواستار توجه جدی نهادهای حمایتی به خصوص کمیته امداد حضرت امام (ره) شده و با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده تصریح کرد: شایسته است در جلسه مشترکی با حضور مدیران دو دستگاه، معاونین و رؤسای زندانها و شعبات کمیته امداد موارد تفاهم نامه بسط و توسعه یافته و با همکاری افزونتر مشکلات خانواده مددجویان را به حداقل برسد.
مدیرکل زندان های استان تصریح کرد: توسعه فعالیت های آموزشی و حمایتی برای خانواده زندانیان در زندانها و سالنهای ملاقات، مشاوره و مددکاری خانواده ها و فرزندان مددجویان و همچنین ایجاد فرصت های شغلی برای مددجویان و خانواده های آنان می تواند در سالم سازی جامعه و کاستن جرم و بزهکاری اثرگذار باشد.
فرید محبی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این جلسه از نگاه دلسوزانه و دغدغه مدیرکل زندانهای استان برای حمایت از خانواده های زندانیان به خصوص زندانیان نیازمند تقدیر و تشکر نموده و افزود: در تصمیم گیریهای کلان کشوری و بخشنامه های صادره بایستی تمامی خانواده های زندانی نیازمند و متقاضی را تحت پوشش این نهاد حمایتی قرار دهیم.
وی افزود: در جلسه قبل ۱۷۶ خانواده پشت نوبت برای تحت پوشش بودند که امروزه این نوید را به شما می دهیم که همه این خانواده های نیازمند تحت حمایت و مساعدت کمیته امداد قرار گرفته اند.
محبی مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان با اشاره به اهمیت حمایت از خانواده زندانیان گفت: تعداد ۳۲۷ خانوار زندانی تحت پوشش این نهاد بوده تا با بهره مندی از خدمات حمایتی بتوانیم با بهبود وضعیت معیشتی تا حدودی از آسیب‌های اجتماعی و بار مشکلات آنان بکاهیم .
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان با بیان اینکه این مرکز آمادگی خود را برای حمایت از خانواده های نیازمند زندانی اعلام می دارد، افزود: این نهاد انقلابی و حمایتی برای تحت پوشش قرار دادن خانواده های زندانی متقاضی نیازمند هیچ مشکلی ندارد و از اولویت کاری ما که دغدغه مسئولین زندانهای استان نیز می باشد پذیرش اینگونه خانواده هاست.
در پایان این نشست و در راستای تعامل و همکاری جهت حمایت از زندانیان و خانواده های آنان و توانمندسازی این طیف و به منظور کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه و استفاده از ظرفیت های موجود،ضمن بررسی تفاهم نامه همکاری فی مابین مقرر شد تا با حضور مدیران هر دو دستگاه، معاونین و رؤسای زندانها و شعبات کمیته امداد جلسه مشترکی برگزار گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*