جلسه هم اندیشی مشکلات فرا روی زندانهای کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسؤلین ارشد قضایی استان


با حضور رئیس کل دادگستری،مدیر کل زندانها، دادستان مرکز استان و رؤسای زندانهای استان مشکلات قضایی، اجرایی و چالش های فرا روی مراکز بازپروری استان مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد جلسه ای با حضورحجة الاسلام و المسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری،کرمی دادستان مرکز استان، جمیاری مدیر کل زندانها و رؤسای زندانهای تابعه در خصوص مشکلات و تشریک مساعی افزونتر در ارتقاء برنامه های قضایی برگزارشد.
در این جلسه رئیس کل دادگستری با تقدیر از زحمات مجموعه زندانهای استان و با بیان اینکه زندان بازوی توانمند در موضوع نگهداری از مجرمین و به خطا رفتگان جامعه است افزود: دستگاه قضا و سازمان زندانها با همکاری و حمایت همه جانبه از برنامه های قضایی میتوانند نقش بسیار مهم و اثر گذاری در ارتقاء امنیت اجتماعی بوجود آورند.
وی اظهار داشت: همکاری و همراهی زندانها در برنامه ها و سیاستهای قضایی میتواند جامعه را به سوی آرامش بیشتر و امنیت پایدارتر سوق دهد .
رئیس کل دادگستری استفاده از تأسیسات حقوقی را برای زندانیان واجدالشرایط با لحاظ ضوابط قانونی مطلوب توصیف کرد و گفت: البته اینطور تلقی نگردد که مرخصی ، عفو و یا هر رفاهیات قضایی برای همه زندانیان است لیکن افرادی که مخل نظم و آسایش عمومند باید تنبیه شده و در زندان تحمل حبس نمایند.
وی کاهش جمعیت کیفری را به هر نحوی به صلاح جامعه ندانست و افزود: برخی از افراد که نافی آسایش مردم شده اند نبایستی به بهانه کاهش جمعیت کیفری از تأسیسات حقوقی از جمله مرخصی استفاده نمایند چرا که آزادی اینگونه افراد می تواند در بوجود آمدن ناهنجاری و بزهکاری در اجتماع دخیل باشد.
مدیر کل زندانها نیز با تقدیر از حمایتها و رهنمودهای رئیس کل دادگستری گفت: زندانهای استان با وجود مشغله کاری و سختی برنامه های زندانبانی، خود را مکلف به همکاری و همگامی با سیاسیتهای قوه قضائیه و دستگاه قضا میداند.
اسماعیل جمیاری افزود: همکاران ما علیرغم کمبود اعتبارات و نیروی انسانی در موضوع امنیت و نگهدا ی از نافیان جامعه اهتمام جدی داشته و ضمن اولویت دادن به برنامه های امنیتی، در اجراء برنامه های فرهنگی و تربیتی و توجه به حقوق شهروندی با رعایت ضوابط قضایی در حال تلاش و مجاهدت هستند.
در این جلسه با هم اندیشی و بحث و تبادل نظر مشکلات فرا روی زندانها مورد بررسی قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*