حرفه آموزی و اشتغال زندانیان در جلوگیری از تکرار جرم مؤثر است


مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد در جلسه کارگروه اشتغال زندانیان از توسعه و گسترش اشتغال در زندان های استان خبر داد.
جلسه کارگروه اشتغال زندان های کهگیلویه وبویراحمد با حضور مدیر کل زندان ها و دیگر اعضاء، با هدف بررسی مسائل و مشکلات حوزه اشتغال و ارائه راهکار جهت رونق و توسعه اشتغال زندانیان و در راستای سیاست کاهش جمعیت کیفری زندانیان تشکیل شد.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان در این جلسه اشتغال زندانیان را یکی از اولویتهای کاربردی سازمان زندانها برشمرد و افزود: اشتغال هدفمند و پر نمودن اوقات فراغت زندانیان یکی از عوامل بازگشت مجدد به زندان و دوری ازآسیب هاست فلذا مادامیکه در زندان ها نتوانیم اوقات فراغت زندانی را با برنامه های متعدد و متنوع پر کنیم، زمینه بروز تخلف حاصل از بیکاری و نیز آسیب های دیگر متوجه آنان خواهد شد.
وی اظهار داشت: با همکاری و همراهی رئیس کل محترم دادگستری و مجموعه قضایی استان و تلاش شبانه روزی همکاران مراکز بازپروری استان الحمدلله هم اکنون قریب ۵۰۰ نفر از زندانیان در بیرون از زندان به عنوان رأی باز و اشتغال به کار در جاهای مختلف مشغول به کار هستند که این آمار نسبت به سال گذشته رشد خوبی را نشان می دهد.
رئیس کارگروه اشتغال و حرفه آموزی استان در ادامه تصریح کرد: یکی از مهمترین ماموریت ها و سرفصل های کاری ما در حوزه زندان و زندانبانی، حرفه آموزی و توسعه فرهنگ اشتغال و بکار گیری زندانیان در حرف مختلف است که امید وارم با برنامه ریزی بهتر و اصولی تر، تعامل افزونتر با مراجع قضایی همگام با دوره تحول در دستگاه قضا نسبت به افزایش این آمار با نظارت های بیشتر عمل نمائیم.
در این جلسه هر یک از اعضاء راهکارهایی برای اشتغال و ایجاد راه هایی برای درآمد زایی زندانیان رأی باز با نظارت و سرکشی مستمر ارائه داده که مدیر کل زندان ها نیز در پایان اظهار امیدوراری کرد با پیگیری و حمایت مسئولین بنیاد تعاون زندانیان و همکاری بیشتر مسؤلین زندان ها و نیز مشارکت و همراهی دستگاه های مرتبط، وضعیت فعلی تغییر کرده و امکان اشتغال واقعی بیشتر و درآمدزا برای بخشی از زندانیان رای باز نیز فراهم شود.
جمیاری مباحث مطرح شده در جلسه را خوب ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد با سیاست جدید دستگاه قضا و همراهی خوب دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری و مجموه قضایی استان در راستای کم کردن آمار زندانیان در آینده نزدیک اتفاقات خوبی را شاهد باشیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*