حضور رئیس کل دادگستری در جمع عزاداران حسینی زندان یاسوج


عزاداری و سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام با حضور رئیس کل دادگستری، معاونین قضایی و فرهنگی دادگستری، مدیر کل زندانها و جمع کثیری از زندانیان در زندان مرکزی یاسوج با شور حسینی برپا شد.
به گزارش واحد اطلاع رسانی زندانهای استان با دعوت مدیر کل زندانهای استان؛ رئیس کل جدید دادگستری به همراه معاونین خود با حضور در خیل عزاداران حسینی زندان یاسوج درآئین سوگواری سالار شهیدان شرکت نمودند.

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد در این مراسم با تسلیت ایام شهادت حضرت سید الشهداء و تقدیر از خدمات و تلاشهای حجه الاسلام المسلمین مزارعی رئیس کل سابق دادگستری استان و تبریک به مناسبت انتصاب دکتر حسن نگین تاجی بعنوان رئیس کل دادگستری استان اظهار امیدواری کرد تا در راستای رفع مشکلات قضایی زندانیان و پیگیری مطالبات و خواسته های قانونی آنان برنامه ریزی شود.
مدیرکل زندان های استان با قدردانی از رئیس کل دادگستری و همراهان بخاطر شرکت در برنامه های زندان طی سخنانی اظهار داشت: انتظار می رود تا در راستای تحقق سیاست های دستگاه قضا نسبت به پذیرش قرارهای صادره و نیز تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار بازداشت موقت اقدامات لازم معمول گردد.
ایشان اعطای رفاهیات خصوصاً مرخصی های بلند مدت را برای زندانیان جرائم غیرعمد خواستار شد و افزود: پذیرش اعسار و تقسیط متناسب با توان بدهکاران مالی می تواند، مشکلات این دسته از زندانیان را مرتفع نماید.
عضو شورای قضایی استان بازدید مستمر قضات ناظر و دیگر مقامات قضایی و دیدار چهره به چهره آنان با زندانیان را در ایجاد آرامش و امنیت روانی مددجویان و نیز ارائه مشاوره ها و معاضدت قضایی مؤثر و سودمند دانست و اظهار امیدواری کرد تا با استفاده از تسهیلات و تأسیات حقوقی مانند آزادی مشروط، تعلیق و تخفیف مجازات زمینه استخلاص بخشی از زندانیان واجدالشرایط فراهم و کاهش هدفمند جمعیت کیفری محقق شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*