درنشست مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با مسئول کانونهای فرهنگی هنری مساجد مطرح شد: درهمه مراکز بازپروری استان کانون های فرهنگی هنری مساجد ایجاد خواهد شد

در نشست مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با حجت الاسلام والمسلمین قاسمی مسئول کانونهای فرهنگی هنری مساجد  بر لزوم تعاملات افزونتر در حوزه های مختلف فرهنگی  تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه وبویراحمد اسماعیل جمیاری در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات اصلاحی و تربیتی گفت: سازمان زندانها بر محورفرهنگ دینی و آموزه های اسلامی برپا شده و درزندانها و مراکز بازپروری استان با نگاه تربیتی و رویکرد اصلاحی و همچنین بازسازی شخصیت افراد به خطا رفته گام های مفید و اثر گذاری برداشته شده است.

وی اظهار داشت: دایر بودن بند قرآنی در سطح زندانهای استان، نمازهای جماعت، آموزش احکام دینی و مسائل مبتلا به،برگزاری کلاسهای عقیدتی، اخلاق و احکام، اجرای برنامه های متنوع در مناسبتهای ملی و مذهبی و… با شرکت حداکثری مددجویان شاهد ادعای ما برپایه امور فرهنگی تربیتی است  که توفیقات خوبی نیز در این زمینه ها حاصل شده است.

مدیر کل زندانها خاطر نشان ساخت: در سیستم زندانبانی اسلامی جزء سلب آزادی افراد که بواسطه ارتکاب جرم و به حکم قانون انجام گرفته سایر حقوق زندانیان محترم شمرده می شود و نگاه ما به زندانی بر خواسته از رأفت اسلامی و کرامت انسانی افراد است.

این مقام ارشد زندانهای استان به بیان اهمیت انجام برنامه های فرهنگی هنری در سطح زندانها پرداخت و توجه جدی به مشارکت نهادها و دستگاههای اجتماعی و فرهنگی در زندانها جهت تعمیق چنین برنامه هایی از جمله ایجاد کانونهای فرهنگی هنری در همه ندامتگاههای استان برای نیل به اهداف پیش بینی شده با هدف کمک به امورات تربیتی زندانها را ضروری دانست.

جمیاری همچنین زندان را پدیده و واقعیتی اجتماعی توصیف کرد که محصول همه جامعه است و ارتقاء توانمندی آن در نگهداری و اصلاح مجرمین را مستلزم همکاری و مساعدت همه دستگاهها عنوان کرد.

در این نشست حجت الاسلام رضا قاسمی مسؤل کانون های فرهنگی هنری استان  با اشاره به نقش زندان در سلامت جامعه و بازگشت سعادتمندانه افراد بزهکار به آغوش خانواده و جامعه، با بیان اینکه با گزارشی که مطرح شد دید و نگاه ما به زندان عوض شده است، اقدامات فرهنگی انجام گرفته را با مدیریت دلسوز زندانها اثرگذار دانست و به بخشی از راهکارهای تسهیل در این همکاریها اشاره نمود.

وی از همکاری فی مابین زندانها با این نهاد فرهنگی و تبلیغی اظهار خرسندی نموده و ضمن  تقدیر از فعالیتها و اقدامات خوب صورت گرفته در سطح زندانهای استان، محیط و شرایط زندان را بسیار حساس خواند و گفت: با ایجاد و راه اندازی کانون فرهنگی هنری در کلیه مراکز بازپروری جهت تکمیل پروسه برنامه های اصلاحی و تربیتی برای زندانیان با روی باز استقبال کرده ، ضمن اینکه در دیگر برنامه ها نیز مشارکت فعال خواهیم داشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*