در آستانه عید بزرگ ولایت صورت گرفت: آزادی ۵۵ نفر زندانی جرائم غیر عمد زندانهای کهگیلویه وبویراحمد


با حضور استاندار و مسؤلین ارشد قضایی استان کهگیلویه وبویراحمد و در آستانه عید سعید غدیر ۵۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان آزاد شدند.
به گزارش روابط عمومی وپایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان در این آئین که به نام جشن بزرگ ولایت و با حضور استاندار و معاون عمرانی ایشان، رئیس کل دادگستری و اعضاء شورای قضایی و شرکت جمع کثیری از مددجویان در سالن ورزشی زندان مرکزی یاسوج برگزار شد، ضمن اجرای برنامه های متنوع همراه با جشن و سرور تعداد ۵۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد و به کانون خانواده خود بازگشتند.

در ابتدای این برنامه اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها ضمن تبریک عید سعید غدیر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت خصوصاً شهیدان رجایی و باهنر گفت: از برکات نظام اسلامی ارتباط مسؤلین با قشر آسیب پذیر جامعه است که امروزه شاهد دیدار چهره به چهره مسؤلین ارشد اجرایی و قضایی استان با زندانیان هستیم و این حاکی از رأفت اسلامی نظام و توجه به حقوق شهروندی زندانیان و کرامت انسانی انان دارد.
وی با اشاره به حمایتهای بی دریغ و تعامل خوب و سازنده مسؤلین قضایی استان در رابطه با امور زندانبانی و رفع مشکلات زندانیان افزد: اگر همراهی و همگامی مسؤلین قضایی نبود بی شک در تحقق برنامه ها و اهداف زندانبانی اسلامی که همان رسیدگی به اقشار آسیب پذیر جامعه است، موفق نبودیم.
مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد خاطر نشان کرد: زندان محصول جامعه است، بنابراین ایجاد بستر اصلاحی و تربیتی و کمک به آزادی و بازگشت سالم مددجویان را بایستی همگان بر عهده بگیرند و توقع ما این است تا با محوریت استاندار محترم ، دستگاههای مختلف اعم از خدماتی ، حمایتی و آموزشی با استفاده از طرفیت ها و منابعی که در اختیار دارند، سازمان زندانها را کمک کرده تا این دستگاه اثر گذار در امنیت جامعه بتواند مأمورت های متعدد و متنوع خود را به نحو مطلوب به انجام رساند.
اسماعیل جمیاری در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت زندانیان جرائم غیر عمد در استان افزود: با وجود اینکه با تلاشهای فراوان همکاران ما در زندانهای استان و حمایت دستگاه قضایی واخذ رضایت از شکات در سال گذشته ۲۴۰ نفر واز ابتدای سالجاری تا کنون نیز تعداد ۴۵ نفر زندانی آزاد شده اند لیکن متأسفانه هنوز بیش از ۶۵۰ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان وجود دارد که این آمار نگران کننده است.
مدیر کل زندانها و نائب رئیس ستاد دیه استان تصریح کرد: امروز به یمن عید ولایت و امامت و برای اولین بار در یک برنامه، ۵۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد که مبلغ بدهی آنان بیش از ۱۲ میلیارد تومان بود با مداخله واحد های مددکاری و جلب رضایت از شکات و طلبکاران و تأمین قریب به ۲ میلیارد تومان از طریق کمک های سازمان از برنامه ماه عسل، منابع ستاد دیه استان و کشور، اعطاء تسهیلات بانکی این تعداد از زندان آزاد می شوند.

حجة السلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان نیز در این جشن و آئین آزا د سازی خطاب به زندانیان گفت: با برنامه های متنوع فرهنگی و تربیتی وتوجه مسؤلین زندانها ؛ می توانید یک عنصر خوب و مطلوب برای خود و جامعه محسوب شوید.
وی اظهار داشت: تلاش همه مسؤلین قضایی برای اعطاء تسهیلات حقوقی به شماست لیکن بایستی نسبت به اصلاح و بازسازی شخصیت خویش تلاش نمائید.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه خاطر نشان کرد: از دادستان و رئیس محاکم می خواهم که به کلیه افرادی که واجد شرایط هستند به میمنت این عید بزرگ مرخصی ویژه اعطاء نمایند.

دکتر احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این جشن و آئین گفت: همه ما از زندانی شدن و محبوس بودن افراد نگران و ناراحتیم ولی برای امنیت و سلامت جامعه نیز مسؤلین قضایی ناچار به این کار هستند.
این مقام ارشد اجرایی استان با ذکر گوشه ای از زندگانی مولا علی علیه السلام که قدرت ، غیرت و همیت خود را در راه دین و سلامت جامعه به کار می بست اظهار داشت: چهره های جوان شما می تواند با استفاده از برنامه های اصلاحی زندان در بازسازی شخصیت خود و در مسیر حق و حقیقت و اصلاح جامعه بازخورد خوب و مطلوبی داشته باشد.
دکتر احمدی افزود: زندان و حبس را آخر کار ندانید، از زندگانی خود نا امید نشوید و با تعقل و تفکر و صبر و استقامت در بلایا خود را برای زندگی بهتر و جامعه ای آباد تر آماده کنید.
استاندار استان کهگیلویه وبویراحمد در پایان با تقدیر و تشکر از مدیریت و مجموعه زندانها در برگزاری چنین برنامه ها و توجه جدی به امنیت ، اصلاح و تربیت و همچنین رفاهیات زندانیان گفت: خدمات و رفاهیات خوب و مطلوبی به زندانیان ارائه می شود که جا دارد مددجویان نیز در این راه برای بازگشت سعادتمندانه اهتمام افزونتری داشته باشند.
شایان ذکر آنکه در این جشن بزرگ ولایت سرود و مولودی خوانی و دیگر برنامه های فرهنگی اجراء و در پایان برای اولین بار در یک برنامه تعداد ۵۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد برگ آزادی خود را دریافت و از زندان آزاد شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*