در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن و با حضور مسئولان ارشد کشوری و استانی انجام گرفت: ۲۲ زندانی جرائم غیر عمد در استان کهگیلویه وبویراحمد آزاد شدند


به مناسبت گرامی داشت دهه مبارک فجر، آئین آزادسازی ۲۲ زندانی جرائم غیر عمد با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج، رئیس سازمان پزشکی قانونی وعضو شورایعالی قضایی کشور، رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان، مدیران کل اوقاف و امور خیریه، بهزیستی، امور بانوان استانداری و جمعی از کارکنان و زندانیان در سالن اجتماعات کانون اصلاح و تربیت یاسوج برگزار شد.

اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان در این آئین ضمن تبریک دهه مبارک فجر اظهار داشت: خدای بزرگ و متعال را شاکر و سپاسگزارم که در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن در جشن و آئینی دیگر با همراهی و همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و استفاده از منابع ستاد دیه استان و کشور و کمک های سازمان زندان ها تعداد ۲۲ نفر زندانی جرائم غیر عمد با ترکیب ۲۱ نفر مرد و ۱ نفر زن و با بدهی بالغ بر یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان از زندان های استان آزاد شوند.
وی با قدردانی از شکات و طلبکاران، میزان بخشش و گذشت آنان را ۵۰ درصد اعلام کرد و افزود: مابقی بدهی این افراد از محل کمک های اداره کل اوقاف و امور خیریه، منابع ستاد دیه و کمک های سازمان زندان ها و نیز تسهیلات بانکی تأمین و این افراد از زندان آزاد شدند.
مدیرکل زندان های استان، سیستم نوین زندانبانی اسلامی را مولود انقلاب دانست و اضافه کرد: منظور این نیست که قبل از انقلاب زندان نبوده است، بلکه مأموریت و رسالت سازمانی بعد از انقلاب بر توجه به کرامت انسانی و رعایت حقوق شهروندی زندانیان، تقویت باورهای دینی و مذهبی آنان، بازسازی شخصیت افراد و بازاجتماعی نمودن آنان بنا نهاده شده است که خوشبختانه در سطح زندان های استان توفیقات خوبی کسب شده است.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در دوره اخیر به عنوان دوره تحول دستگاه قضا ما با همکاری و همراهی مسئولان قضایی، شکات، ریش سفیدان، معتمدین محلی و همچنین همکاری و همراهی شورای حل اختلاف استان توانستیم برای ۲۰ نفر از زندانیان محکوم به قصاص رضایت بگیریم که این موضوع با توجه به طایفه ایی بودن منطقه در ایجاد آرامش و امنیت عمومی اثرگذار می باشد.
جمیاری نائب رئیس ستاد دیه استان در ادامه افزود: از ابتدای سالجاری تا کنون تعداد ۲۳۳ زندانی جرائم غیرعمد از زندان های استان آزاد شده و تلاش می شود تا در روزهای پایانی سال و با جذب کمک ها شاهد آزادی بخشی دیگر از زندانیان باشیم.

حجة الاسلام والسلمین حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر یاسوج نیز در این آئین با بیان بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی و محو شدن طاغوت در همه زمینه های برای کشور نتایج بسیار ارزنده و تأثیر گذاری داشته است انقلاب در همه عرصه‌های علمی، دینی،اجتماعی، فرهنگی و… در کشور سرآمد بوده و مهمترین آن را شاید مردم سالاری دینی و ارتقاء آموزه های اعتقادی در کشور بدانیم.
وی در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: در چهل ساله دوران انقلاب هیچ وقت دشمن دست از خصومت و ضربه زدن به نظام اسلامی برنداشته است البته از این رهگذر دشمن خودش را نابود شده تلقی می‌کند و مسیرش را مسدود می‌بیند.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با تقدیر از زحمات مدیریت و مجموعه زندان ها در کمک به زندانیان و دستگیری از آنان اظهار داشت: هنر در کمک، مساعدت و آزادی واجدین شرایط از زندان می باشد لیکن تا می توانیم در کمک به این اقشار اهتمام بیشتری داشته باشیم.

دکتر مسجدی آرانی رئیس پزشکی قانونی و عضو شورایعالی قضایی کشور نیز در این آئین با تقدیر از دلسوزی مدیر کل زندان ها در برگزاری چنین محافلی برای آزادسازی زندانیان اظهار داشت: کاری که برای رضای خدا باشد اجر ومزدی مضاعف خواهد داشت.
وی گفت: انقلاب به ما آموخت که جذب حداکثری داشته باشیم لذا بایستی با دستاوردهای این چنینی مردم را به نظام و انقلاب نزدیک سازیم.
رئیس پزشکی قانونی کشور با اشاره به سیاست های ریاست قوه قضائیه گفت: همه ما باید در حبس زدایی و کم کردن افراد زندانی به طرق مختلف قانونی تلاش نمائیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*