در ایام سوگواری محرم صورت می گیرد: برگزاری زیارت عاشورا در زندان مرکزی یاسوج


شجاعیان رئیس زندان مرکزی یاسوج از برگزاری قرائت زیارت پر فیض عاشورا در ایام سوگواری حضرت سید الشهداء در سالن ورزشی این زندان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه وبویراحمد بیژن شجاعیان رئیس زندان مرکزی یاسوج با اعلام این خبر افزود: در راستای تأکید مدیر کل زندانهای استان و همچنین اجرای فعالیت های فرهنگی و ارتقاء سطح معنوی در بین زندانیان در کلیه ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان هر روز صبح با شرکت جمع کثیری از زندانیان اندرزگاههای مختلف در سالن ورزشی و حضور مدیر کل، معاونین ستادی، کارکنان و پرسنل وظیفه مراسم پر فيض زيارت عاشورا همراه با آیئن عزاداری و سینه زنی برگزار می شود.
وی درگفتگو با واحد اطلاع رسانی زندانها افزود: از دستاوردهای قرائت این زیارت میتوان به ایجاد پیوند معنوى با اهل بیت (ع) و تشدید علاقه و محبت به آنان ، دورى جستن از خط انحراف ، الهام گرفتن از قیام عاشورا و الگو قرار دادن اسوه‏ هاى هدایت و همچنین احیاى مکتب و راه و هدف سید الشهداء (ع) اشاره نمود.
گفتنی است در پایان این مراسمات که روزانه با شرکت زندانیان اندرزگاههای مختلف برگزار می شود، زندانیان همراه با مسؤلین در فضایی صمیمی بر سر خوان و سفره امام حسین(ع) صبحانه را صرف می نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*