در جلسه مشترک زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با اداره کل بیمه سلامت مطرح شد: زندانیان فاقد دفترچه بیمه تحت پوشش بیمه سلامت قرار خواهند گرفت

جلسه مشترکی با حضور جمیاری مدیرکل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد و حسینی مدیر کل بیمه سلامت استان به همراه معاونین و کارشناسان دستگاههای متبوع درخصوص مسائل و مشکلات خدمات بیمه ای و پوشش بیمه سلامت و درمان مددجویان زندانهای استان برگزار شد .

به گزارش دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها در این جلسه با ارائه گزارش تحلیلی و خدماتی از وضعیت زندانهای استان و لزوم همکاری و همراهی دستگاههای اجرایی اظهار داشت: سازمان زندانها بعنوان یکی از ارکان مؤثر در ایجاد امنیت و آسایش عمومی با نگهداری زندانیان و ایجاد بستر مناسب اصلاحی و تربیتی توانسته است خدمات قابل قبولی در حوزه های مراقبتی و تأمینی – فرهنگی تربیتی – حرفه آموزی و حمایتی ارائه نماید و لیکن با عنایت به گستردگی این حوزه ها و برای پیشبرد اهداف مشخص شده ، همکاری و همراهی دیگر دستگاهها ضروری است.

وی ضمن تشریح مشکلات درمانی و بیمه ای مددجویان گزارشی ازوضعیت بهداشت، درمان وب یمه مددجویان زندان های استان را ارائه و خواستار همکاری و مساعدت اداره کل بیمه سلامت استان با زندانها شد.

مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد زندانیان را از اقشار آسیب پذیر جامعه دانست وافزود: اداره کل زندانها به تنهایی نمی تواند جوابگوی نیازهای درمانی وبستری زندانیان باشد و می طلبد که سایر دستگاهها برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، این اداره کل را یاری کنند.

اسماعیل جمیاری با اعلام این مطلب که خیلی از زندانیان موجودی وبسیاری از ورودی های ما فاقد دفترچه سلامت هستند افزود: در فضایی مثل زندانها اگرچه با وجود امکانات درمانی وحضور پزشکان و پرستاران و بیمار یابی مستمر در تلاش هستیم تا ضمن کنترل و درمان بیماریها خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه دهیم ولیکن اگر زندانیان بیمار نیازمند به بستری در خارج از زندان تحت پوشش بیمه ای نباشند، جهت ادامه درمان آنان به هزینه های زیادی نیاز بوده که بعضا خارج از توان اداره کل زندانها می باشد.

وی تصریح کرد: جهت کمک به زندانی و تسریع و تسهیل در درمان او برای بستری و یا دیگر امور درمانی نیاز به پوشش بیمه ای و داشتن دفترچه است که در این زمینه مساعدت و همکاری بیمه سلامت را خواستاریم.

درادامه حسینی مدیر کل بیمه سلامت استان نیز ضمن تقدیر از مدیریت زندانها در پیگیری امور زندانیان از طرح پوشش بیمه سلامت ، در خصوص تحت پوشش قراردادن زندانیان فاقد دفترچه گفت: اقدامات زندانهای استان درارائه خدمات حمایتی به زندانیان بسیار قابل تحسین است لذا بیمه سلامت همکاری و همگامی خود را برای تحت پوشش قراردادن بیمه سلامت زندانیانی که فاقد دفترچه هستند را اعلام می دارد.

در پایان جلسه مشترک مقرر شد تا توسط کارشناسان هر دو دستگاهها راههای همکاری بیشتر بویژه تحت پوشش قرار دادن زندانیان به خدمات بیمه ایی نشست هایی برگزار و با استفاده از ظرفیت های قانونی موارد لازم احصاء و با انعقاد تفاهم نامه مشکلات موجود مرتفع گردد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*