در راستای اجرای تفاهم نامه فی مابین سازمان زندانها و فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور انجام گرفت: اولین دوره مسابقات قرآنی جامعه پهلوانی و زورخانه ای استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و رئیس هئیت پهلوانی و زورخانه ای استان کهگیلویه وبویراحمد از برگزاری اولین دوره مسابقات قرآنی جامعه پهلوانی در استان با همکاری اداره کل زندانهای استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان، اولین دوره مسابقات قرآنی ورزشکاران پهلوانی و زورخانه ای استان کهگیلویه وبویراحمد در رده های مختلف سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به میزبانی شهر یاسوج و در محل زورخانه علی ابن ابیطالب(ع) این شهر در رشته های مختلف برگزار شد.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و رئیس هئیت پهلوانی و زورخانه ای استان در آئین اختتامیه این مسابقات گفت: برای اولین بار در استان مسابقات قرآنی در رشته های اذان، ترتیل، حفظ و قرائت با شرکت ۴۰ نفر از ورزشکاران جامعه پهلوانی استان از شهرستانهای دنا، بویراحمد، بهمئی و دهدشت برگزار شد.
وی در سخنان خود ضمن اهمیت ورزش زورخانه ای در کشور و ابراز نگرانی از محجور ماندن این ورزش باستانی، معنوی و جسمی بیان داشت: ورزش باستانی پهلوانی در آئین ما ایرانانیان قدمت بسیاری دارد که با ورود اسلام رنگ و بوی معنوی گرفته ولی متأسفانه در کشور و به خصوص در استان کهگیلویه وبویراحمد محجور و مغفول مانده است که اخیرا و با تشکیل کمیته های مختلف هفت گانه و استفاده از ظرفیت دستگاههای اثرگذار برای توسعه و ترویج فرهنگ پهلوانی اقدامات خوبی انجام گرفته است.
مدیر کل زندانها در ادامه افزود: ورزش پهلوانی و زورخانه ای علاوه بر تقویت جسم باعث نشاط روحی و ایجاد حس جوانمردی و افتاده گی، بخشش و زنده شدن تمام خوبیها در ورزشکار می شود که توفیق شد تا در راستای اجرای تفاهم نامه فی مابین سازمان زندانها و فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای و با همکاری بسیار خوب جهاد دانشگاهی و دفتر آستان قدس رضوی اولین دوره مسابقات استانی قرائت و اذان با شرکت گسترده ورزشکاران و علاقه مندان هم استانی اعم از دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و تعدادی از زندانیان ، کارکنان و سربازان برگزار تا هر چه بیشتر بر برکت ارزشی و معنوی این ورزش افزوده شود.
رئیس هئیت پهلوانی و زورخانه ای استان تصریح کرد: بسط، توسعه و گسترش فرهنگ و روح قرآنی در گود زورخانه و برگزاری چنین مسابقات معنوی که با باورهای دینی ما گره خورده است میتواند در ارتقاء روحیه جوانمردی و تقویت فرهنگ دینی جوانان ما اثر گذار باشد.
شایان ذکر آنکه در این آئین نفرات برتر رشته های مختلف معرفی و به آنان جوایزی اهداء شد.
بنابراین گزارش در رشته ترتیل علی رضا دیانتی مقام اول،بهنام ادیبی مقام دوم، عرفان نجات زاده مقام سوم را کسب نمودند.
در رشته اذان جواد دستخوان ، مهدی داستار و حمید رضا پایا مقامهای اول تا سوم را از آن خود کردند.
ابوالقاسم یگانگی مقام اول، محمطاهر حیاتی مقدم مقام دوم و علی نادری مقام سوم در رشته قرائت را کسب کردند.
در رشته حفظ ۵ جزء علی رضا آبری، علی چناری حفظ سه جزء و محمد رضا نجفی نیز در حفظ دو جزء حائز رتبه های برتر شدند.
در خاتمه به تمامی شرکت کنندگان لوح سپاس اهداء گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*