در زندان مرکزی یاسوج صورت گرفت: مراسم شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) با حضورآیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری


همزمان با سالروز شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) مراسمی با حضور حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه دراستان وعضو مجلس خبرگان رهبری و مسؤلین قضایی استان، مدیرکل زندانها و روسای ستادی و با شرکت مددجویان در زندان مرکزی یاسوج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد بر اساس برنامه ریزی انجام شده به مناسبت بزرگداشت شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) مراسم عزادری با سخنرانی آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه دراستان، و حضورمسؤلین قضایی، مدیرکل زندانها و روسای ستادی و شرکت مددجویان در سالن ورزشی زندان مرکزی یاسوج با شکوه خاصی برگزار شد.

در این دیدار آیت الله ملک حسینی ضمن پاسداشت ایام شهادت حضرت موسی بن جعفر علیه السلام گفت: فرصتی است تا با تأسی گرفتن ز زندگانی این امام همام و چگونگی رفتار او در زندان ، با الگو پذیری از آن امام ،خود را به خدا نزدیک ساخته و در بازسازی شخصیت خود اهتمام ورزید.
وی خطاب به مددجویان گفت: صرف نظر از اینکه هر کدام به چه جرم و بزه و یا غفلتی وارد زندان شده اید باید قدر این خلوت را بدانید و با توکل به خدا در راه رسیدن به اهداف الهی تلاش نمائید.
این مقام روحانی افزود: از رفتار ناصواب خود پشیمان شوید و به خدا توکل کنید، زندان را آخرین مرحله زندگی ندانید و با رابطه با خدا، توسل به اهل بیت و قرآن امیدوار به آینده و حیاتی دوباره داشته باشید.
نماینده ولی فقیه در استان کهگکیلویه وبویراحمد با بیان اینکه زندان را مرگ و ممات خود ندانید افزود: انسان بایستی در حال تغییر باشد البته تغییر به جلو و رسیدن به حقیقت.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: لحظات در بند را با خدا خلوت کنید و با دعا و ثنا و یاد گرفتن برنامه های اخلاقی و عقیدتی در زندان ، امید به بازگشتی سعادتمندانه داشته باشید.

آیت الله ملک حسینی با بیان حدیثی از حضرت امام موسی کاظم(ع) نسبت به اینکه نمی بایست (( انسان دو روزش مثل هم باشد)) افزود: همگی سعی کنیم تا روز به روز خود را به خدا و اهل بیت نزدیکتر سازیم که در غیر اینصورت طبق حدیث امام معصوم،مغبون و مورد خسران خواهیم شد.
وی افزود: اگر می خواهیم در ترازو و میزان امام موسی کاظم (ع) و دیگر ائمه معصومین سنجیده شویم، دست به دامن آنان شده و از معاصی گذشته خود احساس ندامت و برای زندگی خوب و خداپسندانه برنامه ریزی کنید تا بتوانید در زمره دوستان اهل بیت علیهم السلام قرار بگیرید.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه افزود: ظرفیت انسان با قرآن، رجوع به فطرت ، روایات و تربیت صحیح رشد می کند و در مسیر الهی قرار می گیرد.
این مقام روحانی با بیان اینکه افرادی که درزندانها قرار دارند بایستی با برنامه ریزی درست درمسیر و ظرفیت مطلوب انسانی سیر نمایند افزود: با مراقبت از رفتار خود ، تأسی از روایات و صحیفه سجادیه به ظرفیت اصلی خود بازگشته که جهت رشد تربیتی و اصلاحی خود به آن نیاز دارید.
شایان ذکر آنکه در این مراسم مداحان اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام به ذکر مصیبت همراه با سینه زینی در رثای حضرت موسی بن جعفر علیه السلام پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*