در نشست تخصصی کمیته های امنیتی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد: مدیر کل زندانهای استان : اقدامات اصلاحی و تربیتی در زندانها مستلزم توجه جدی به مسائل امنیتی است معاون حفاظت و اطلاعات سازمان زندانهای کشور: هماهنگی و همراهی اعضاء کمیته امنیتی در زندانها باعث افزایش و ارتقاء امنیت خواهد شد


به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد نشست تخصصی کمیته های امنیتی زندانهای استان با حضور جمیاری مدیر کل زندانها، پوریانی معاون اداه کل حفاظت واطلاعات سازمان زندانهای کشور، معاونین، رؤسای زندانها، رؤسای حفاظت اطلاعات؛ بازرسی و فرماندهان یگان حفاظت اداره کل زندانهای استان در سالن جلسات برگزار شد.
در ابتدای این جلسه اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان گزارش آماری از مجموعه اقدامات انجام گرفته در بخشهای مختلف تأمینی، تربیتی و حمایتی ارائه نمود و با قدردانی از فعالیت، همراهی و همکاری پرسنل زندانهای استان اظهار داشت: علیرغم کمبود اعتبارات و نیز کمبود فضای فیزیکی، خوشبختانه اقدامات بسیار خوب و قابل ارائه ای خصوصاً در زمینه های اصلاحی و تربیتی انجام گرفته است.

وی با اشاره به مأموریت سازمان زندانها گفت: درست است که ما بایستی فضا و بستر مناسب جهت ابراز ندامت و پشیمانی و مشارکت زندانیان در برنامه های فرهنگی، آموزشی و اعتقادی با هدف تقویت باورهای دینی و مذهبی و نیز بالا بردن سطح آگاهی و دانش عمومی فراهم کنیم و لیکن قبل از همه این کارها مکلف به رعایت نکات امنیتی و توجه ویژه به مسائل حفاظتی هستیم.
مدیر کل زندانهای استان، مسؤلین حفاظت اطلاعات ، بازرسی و فرماندهان یگان در زندانها را چشمان تیزبین و بازوان توامندی دانست که می بایست از ریزترین مسائل زندان غافل نشده و با نظارت مستمر و مشاوره و انعکاس رؤسای زندانها را در اداره هر چه بهتر زندان ها کمک و یاری رسانند.
پوریانی معاون حفاظت و اطلاعات سازمان زندانهای کشور نیز در ادامه، هماهنگی و همراهی کمیته امنیتی در زندانها را لازمه ارتقاء امنیت دانست و گفت: بخشی کار کردن واحدها، روزمرگی در امور، عدم توجه به آسیب ها و یا عدم شناسایی نقاط تهدید آمیز، نداشتن برنامه هایی برای بازدید مستمر مسؤلین از زندانها و یا برقراری ارتباط همکاران با زندانیان از جمله عوامل بروز حوادث و اتفاقات احتمالی در زندانها می باشد که لازم است تا رؤسای زندانها و مسؤلین کمیته امنیتی به این مهم توجه داشته باشند.
معاون حفاظت و اطلاعات سازمان زندانهای کشور به پرهیز کارکنان از انتشار اخبار و اطلاعات درون زندانها به خارج از مجموعه، حاشیه سازی برای مدیران و مسؤلین، عدم رعایت سلسله مراتب اداری و مغفول ماندن از وظایف و تکالیف سازمانی تأکید و اظهار امیدواری کرد با حضور مدیر کل زندانهای استان که از جمله مدیران متعهد و علاقمند به کار و فعالیت اند و در این مدت منشأ خدماتی در مجموعه زندانهای استان شده، روز به روز از مشکلات موجود کاسته و مجموعه یکدست و هم صدا نسبت به ارتقاء جایگاه سازمانی خود تلاش نمایند.

پوریانی در ادامه و با بیان خاطراتی از حوزه زندانها به بحث، بررسی و تحلیل وقایع پرداخته و نکات آموزشی و هشدارهای لازم را ارائه نمود.
در پایان هر یک از اعضاء نکته نظرات، سؤالات و پیشنهاداتی را در حوزه های امنیتی مطرح و مدیر کل زندانهای استان و معاون حفاظت واطلاعات سازمان زندانهای کشور توضیحات لازم را ارائه نمودند.
شایان ذکر آنکه پوریانی معاون حفاظت و اطلاعات سازمان در سفر دو روزه خود به استان کهگیلویه وبویراحمد به همراه جمیاری مدیرکل زندانهای استان و پناهنده رئیس حفاظت و اطلاعات از زندانهای مرکزی و کانون اصلاح و تربیت بازدید و با زندانیان دیدار چهره به چهره داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*