در نشست مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با رئیس حوزه های علمیه استان مطرح شد: حضور روحانیون و مبلغین دینی در زندانهای استان در راستای توسعه برنامه های تبلیغی

در نشست مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با حجت الاسلام والمسلمین پایدار رئیس حوزه های علمیه استان بر لزوم تعاملات افزونتر در حوزه های فرهنگی و تبلیغی تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه وبویراحمد اسماعیل جمیاری در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات تأمینی، اصلاحی و تربیتی گفت: حقاً سازمان زندانها و به تبع آن زندانهای استان بر محورفرهنگ دینی و آموزه های اسلامی برپا شده و در این مراکز و ندامتگاهها با رویکرد اصلاحی و بازسازی شخصیت افراد به خطا رفته گام های مفید و اثر گذاری برداشته شده است.

وی اظهار داشت: شاهد ادعای ما  دایر بودن بند قرآنی در سطح زندانهای استان، نمازهای جماعت، آموزش احکام دینی و مسائل مبتلا به،برگزاری کلاسهای عقیدتی، اخلاق و احکام،اعزام زنداناین به مراسم اعتکاف واجرای برنامه های متنوع در مناسبتهای ملی و مذهبی و… با شرکت حداکثری مددجویان بوده که توفیقات خوبی نیز در این زمینه ها حاصل شده است.

اسماعیل جمیاری با بیان اینکه  درست است که عنوان اقدامات تأمینی بر تربیتی مقدم است لیکن اعتقاد ما بر این است که امنیت در سایه امورات فرهنگی بدست خواهد آمد یعنی چنانچه فعالیتها و اقدامات مجموعه زندانها در راستای اصلاح  و تربیت مددجویان باشد خود به خود امنیت نیز حاصل خواهد شد.

مدیر کل زندانها خاطر نشان ساخت: در سیستم زندانبانی اسلامی جزء سلب آزادی افراد که بواسطه ارتکاب جرم و به حکم قانون انجام گرفته سایر حقوق زندانیان محترم شمرده می شود و نگاه ما به زندانی بر خواسته از رأفت اسلامی و کرامت انسانی افراد است.

این مقام ارشد زندانهای استان به بیان اهمیت انجام برنامه های تبلیغی و مذهبی در سطح زندانها پرداخت و توجه جدی به حضور فعال روحانیون و طلاب حوزه علمیه استان را جهت تعمیق برنامه های فرهنگی و تبلیغی از جمله برگزاری نمازهای جماعت، آموزش احکام و عقاید و… را در زندانها با هدف تقویت باورهای دینی و مذهبی زندانیان ضروری دانست.

جمیاری همچنین زندان را پدیده و واقعیتی اجتماعی توصیف کرد که محصول همه جامعه است و ارتقاء توانمندی آن در نگهداری و اصلاح مجرمین را مستلزم همکاری و مساعدت همه دستگاهها دانست .

در این نشست حجت الاسلام  پایدار با اشاره به نقش زندان در سلامت جامعه و بازگشت سعادتمندانه افراد بزهکار به آغوش خانواده و جامعه، با بیان تجربیاتی از همکاری های قبلی با زندانهای استان، اقدامات فرهنگی انجام گرفته را با مدیریت دلسوز زندانها اثرگذار دانست و به بخشی از راهکارهای تسهیل در این همکاریها اشاره نمود.
وی با تقدیر از فعالیتها و اقدامات خوب صورت گرفته در سطح زندانهای استان، محیط و شرایط زندان را بسیار حساس خواند و گفت: باید با دقت و ظرافت خاصی برنامه های اصلاحی و تربیتی بر روی زندانیان صورت گیرد.
رئیس حوزه های علمیه استان ضمن اعلام آمادگی جهت حضور فعال و تأثیرگذار روحانیون و طلاب در سطح زندانها و در راستای اقامه نمازهای جماعت و انجام برنامه های مذهبی و همکاری همه جانبه با اداره کل زندانهای استان قول مساعد داد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*