در نشست مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مطرح شد: آموزش و بکار گیری زندانیان درحوزه های خدماتی کشاورزی

در نشست مدیرکل زندانها و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد بر لزوم همکاری مشترک در خصوص آموزش، اشتغال و بکاری گیری زندانیان در بخشهای کشاورزی تأکید شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در نشست مشترک مدیران کل زندانها وجهادکشاورزی استان در راستای انعقاد تفاهم نامه فی مابین بر لزوم همکاری در زمینه های آموزشی و اشتغال زندانیان تأکید شد.
در این نشست اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها با اشاره به شرح وظایف سازمان زندانها گفت: رسالت سازمان زندانها علاوه بر مشارکت در ایجاد امنیت و آسایش اجتماعی، فراهم نمودن بسترهای مناسب جهت ندامت و پشیمانی زندانیان و اصلاح و تربیت آنان است که البته با همکاری دیگر دستگاههای اجتماعی و حمایتی، برنامه های تربیتی و دیگر اقدامات بایستی جهت یاری رساندن به این قشر از جامعه و خانواده های آنان به سرانجام برسد.
وی خاطر نشان کرد: : از آنجائیکه زندانی محصول همه جامعه است انتظار می رود با همراهی شما و تمام دستگاهها برای حمایت زندانی و خانواده او از طرق مختلف تلاش شود.
این مقام ارشد زندانهای کهگیلویه وبویراحمد افزود: زندانها در ابعاد امنیتی ، تربیتی و حمایتی علی رغم کمبود منابع در نگهداری از مجرمین ، اصلاح و تربیت و همچنین حمایت از آنان و خانواده هایشان از روشهای مختلف در دستیابی و تحقق وظایف و مأموریتهای خود تلاش می نماید.
عضو شورای قضای استان در ادامه به برنامه ریزی زندانهای استان برای اشتغال و حرفه آموزی و آموزش فنون مهارتی برای زندانیان خبر داد و افزود: نگاه سیستم زندانبانی به زندانی ، بعنوان یک انسان در راستای تکریم حقوق شهروندی است که همواره امید به اصلاح رفتار و اندیشه وی وجود داشته که خود را فردی مفید برای جامعه دانسته و لذا زندانهای استان با تکیه برایجاد حرفه آموزی و اشتغال هدفمند و پر نمودن اوقات فراغت در ترویج و گسترش این موضوع برای آنان تلاشی مضاعف دارد.
مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بر ضرورت مشارکت دستگاههای مختلف به خصوص سازمان جهاد کشاورزی برای آموزش کشاورزی ، دامپروری ، طیور و رشته های مرتبط در زندانها تأکید وخاطر نشان کرد: انتظار می رود در بومی سازی تفاهم نامه فی مابین با مشارکت بنیاد تعاون زندانیان و واحد اشتغال و حرفه آموزی اداره کل زندانها درامر آموزش ، اشتغال و بکاری گیری زندانیان در قسمتهای مورد نیاز این دستگاه همکاری و مساعدت گردد.
اسماعیل جمیاری در ادامه افزود: با توجه به شرایط استان افراد مددجوغالبا علاقه مند به فعالیتهای کشاورزی هستند، بر این اساس باید حرفه هایی که به زندانی آموزش داده می شود در جامعه مورد نیازبوده و از قبل این مشاغل فرد پس از آزادی بتواند سریع جذب بازار کار شود ، لیکن برنامه ریزی این چنینی میتواند نرخ بازگشت افراد تحت پوشش را به زندانها به حداقل برساند.
تاج الدینی رئیس سازمان جهاد کشاورزی نیز در این نشست ضمن تقدیر از تلاشهای مدیریت زندانهای استان در انجام وظایف سخت و خاص زندانبانی افزود: ما نیز با نگاه همکاری دلسوزانه و مشارکت زندانیان در زمینه های مختلف مربوط به برگزاری دوره های آموزشی در بخش کشاورزی، دام و طیور، پرورش زنبورعسل ، کشتهای گلخانه ای ، آموزش کشتهای کم آب و … به آنان کمک و مساعدت خواهیم نمود.
در پایان اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها با اشاره به ظرفیتهای مشترک همکاری فی مابین زندانها و جهادکشاورزی، بر آثار ارزنده این همکاری در ارتقاء امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و همچنین بکارگیری زندانیان در حوزه های مختلف این دستگاه تأکید کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*