در هفته ملی کودک صورت گرفت: اهداء ۱۰۰۰جلد کتاب از سوی کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان به کانون اصلاح و تربیت یاسوج


در هفته ملی کودک جلسه هم انديشي مديركل كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان استان با مسئولين كانون اصلاح وتربيت یاسوج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در بزرگداشت هفته ملی کودک، پیروزه مدیرکل کانون پرورش کودکان و نوجوانان استان به همراه برخی از مسؤلین این مرکز با حضور در دفتر رئیس کانون اصلاح و تربیت با مددجویان این مرکز تربیتی دیدار و ضمن جلسه هم اندیشی با اهداء جوایزی به مددجویان، ۱۰۰۰ جلد کتاب به کانون اصلاح و تربیت یاسوج اعطاء نمودند.
اين جلسه با حضور معاون سلامت، مسؤل روابط عمومی اداره کل و مسؤلین کانون اصلاح و تربیت با هدف توجه افزونتر به برنامه های فرهنگی تربیتی کانون و اهمیت به توان و استعداد نوجوانان در حبس برگزار شد.
سخنگو معاون سلامت زندانهای استان با بیان گزارشی از وضعیت برنامه های فرهنگی تربیتی در کانون اصلاح و تربیت گفت: کانون به عنوان یک مرکز نگهداری است که نوجوانان زیر ۱۸ سالی که به هر عنوانی در آن نگهداری می شوند نیازمند حمایت همه جانبه دستگاهها و متولیان اجتماعی و فرهنگی دارند.
وی گفت: نوجوانان این مرکز به علت شرایط خاص دوران نوجوانی نیازمند توجه ویژه وحمایت همه جانبه مراکز آموزشی و تربیتی بوده که در این بین کانون پرورش فكري می تواند در پیش گیری و کاهش آسیب های اجتماعی مؤثر باشد.
شجاعیان رئیس کانون اصلاح و تربیت نیز در این نشست با اشاره به اقدامات فرهنگی،تربیتی و اصلاحی صورت گرفته در کانون اصلاح وتربیت استان اظها ر داشت: مددجویان کانون اصلاح وتربیت به جهت عدم توجه و نظارت لازم توسط خانواده ها و مراکز اجتماعی وفرهنگی به سمت بزه کاری گرایش پیدا کرده اند و باید از همه امکانات موجود همانند ديگر شهروندان شهر بهره مند شده و در راستای اصلاح و تربیت آنها اهتمام افزونتری گردد.
پیرزوه مدیر کل کانون پرورش کودکان و نوجوانان استان با تقدیر از زحمات مسؤلین کانون گفت : انصافاً کار شما در راستای کمک به نوجوانانی که راه را گم کرده و به بیراهه رفته اند بسیار سخت است لذا وظیفه سنگین شما یک هنر است که بر عهده هر کسی بر نمی آید.
وی اظهار داشت: در میان مددجویان نوجوان استعداد هایی نهفته است و میتوان با آموزش صحیح ، این استعداد ها را در مسیر درست استفاده نمود و آن را تبدیل به فرصت کنیم .
بعد از این جلسه به مددجویان هدایایی اعطاء و از سوی مسؤلین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۱۰۰۰ جلد کتاب اهداء شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*