دیدار اعضای ستاد برگزاری جشنهای گلریزان کهگیلویه وبویراحمد با آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان


مدیر کل زندانها و اعضاء برگزاری جشن های گلریزان ستاد دیه کهگیلویه وبویراحمد با حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان در آستانه برگزاری جشن های گلریزان جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ، اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها به همراه تنی چند از مسؤلین ستادی با حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد.
در این دیدار مدیر کل زندانهای استان ضمن سخنانی خواستار راهنمایی ، ارشاد ، توصیه و راهکارهای لازم جهت جلب مشارکت خیرین شد.
حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری ضمن اظهار خرسندی از پیگیری مدیریت زندانها گفت: اگر فرهنگ انفاق و بخشش گسترش یابد نیازمندی در جامعه وجود نخواهد داشت.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به گزارش مدیر کل زندانها در خصوص آمار زندانیان جرائم غیر عمد و تلاش در جهت کمک و مساعدت به آنان و همچنین برگزاری جشنهای گلریزان در شهرهای یاسوج، دهدشت و گچساران را کاری نیکو و ارزشمند دانسته و اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم تا فرهنگ کمک به نیازمندان در استان بسط و توسعه یابد که در اینصورت نیازمندان تامین خواهند شد.
نماینده ولی فقیه در استان وجود آمار بالای زندانیان غیر عمد را شایسته استان ندانست و اظهار امیدواری کرد تا هم مراجع قضایی و هم طلبکاران مهلت و فرصت های لازم را به بدهکاران بدهند تا بلکه این افراد بتوانند با تلاش و کار و جدیت نسبت به پرداخت بدهی اقدام کنند، البته نقش خیرین بسیار با اهمیت و اثرگذار هست که امیدواریم با اجرای جشن های گلریزان و دعوت از خیرین بخشی از بدهکاری نیازمندان تامین شود.
پیش از سخنان آیت الله ملک حسینی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و نائب رئیس ستاد دیه استان با ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه گفت: علیرغم آمار بالای زندانیان جرائم غیر عمد در زندانهای استان همکاران ما با تمام ظرفیت خود نسبت به اخذ رضایت و یا تخفیف از طلبکاران و شکات عملکر خوبی داشته اند، بگونه ایی که با تشکیل واحدهای صلح و سازش قریب به ۵۰ درصد از میزان بدهی افراد را تخفیف گرفته اند.
وی در ادامه گفت: هر چند در سال گذشته ۲۱۴ نفر زندانی جرائم غیرعمد با استفاده از منابع ستاد دیه و کمک خیرین و یا اعطای تسهیلات بانکی از زندان آزاد شده اند ولی متاسفانه قریب به ۶۰۰ نفر زندانی بدهکار اعم از مهریه – نفقه – تصادف و چک بلامحل غیر کلاهبرداری چشم به راه مساعدت خیرین نیکواران بوده تا با مشارکت خیرین نیک اندیش به کانون خانواده بازگردند.
مدیر کل زندانها و نائب رئیس ستاد دیه استان به برگزاری سه جشن گلریزان در شهرهای یاسوج ، گچساران و دهدشت اشاره نموده و افزود: شرط کاهش جمعیت کیفری از زندانها کمک به آزادی محکومین مالی از طریق کمکهای خیر خواهانه مردم نوع دوست و مهربان استان است و امیدواریم تا با آزادسازی این قبیل زندانیان آسیب های اجتماعی کاهش یابد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*