دیدار رئیس کل دادگستری و مسئولین قضایی استان با مددجویان اندرزگاه نسوان یاسوج

همزمان با ایام و اعیاد شعبانیه رئیس کل دادگستری، معاونین و مدیران قضائی استان کهگیلویه وبویراحمد در معیت اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان با حضور دراندرزگاه نسوان با مددجویان دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد به مناسبت اعیاد شعبانیه و ایام میلاد حضرت ولی عصر(عج) رئیس کل دادگستری به همراه مسؤلین قضایی استان ضمن بازدید از بخشهای مختلف این ندامتگاه، در اندرزگاه نسوان  حضور یافته و از نزدیک با زندانیان دیدار ، مسائل و مشکلات قضائی آنان را بررسی و برای رسیدگی به تقاضاهای آنان دستورات و تدابیر قضائی لازم را اتخاذ نمودند.

در این دیدار حجةالاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری ضمن تقدیر از اقدامات انجام گرفته و ایجاد فضای خوب و مطلوب برای زندانیان زن اظهار داشت: ما با مشاهده زنان در بند بسیار متأثر و ناراحت هستیم اما به حکم قانون مجبور به این کار شده ایم ولی از فضای مطلوب، ایجادکارگاهها و واحدهای فرهنگی و آموزشی در این بند جهت پر کردن اوقات فراغت و ارائه برنامه های مختلف توسط مسؤلین زندان ،خرسندیم.

وی خطاب به زندانیان زن گفت: خلقت شما با مرد متفاوت است ، خداوند متعال شما را با ظرافت خاصی همراه با رقیقی قلب آفریده و انصافاً شما که به عنوان ستون هر خانواده اید نمی بایست با سهل انگاری و یا ناهنجاری های دیگر وارد زندان شوید لذا می طلبد تا به عنوان نگهبانی امن برای خانواده خود تلاش نمائید.

این مقام ارشد قضایی استان در ادامه اظهار داشت: زن جایگاه ویژه و خاصی در نظام خلقت دارد ، قدر جایگاه، منزلت و شأن خود را بدانید و در امور اقتصادی، روابط ، رفتارها بسیار مراقب باشید تا خدای ناکرده در دام نیفتید.

حجةالسلام والمسلمین مزارعی در ادامه با اشاره به ایام ماه شعبان و نزدیکی ماه مبارک رمضان خاطر نشان ساخت: از فیوضات این ماههای عظیم خداوندی بهره و استفاده وافر و وافی را ببرید ، زندان را خلوتگاهی برای ندامت و پشیمانی بدانید و برای آینده ای بهتر جهت ساختن زندگی خوب و خدایی، اهتمام جدی ورزید .

پیش از سخنان رئیس کل دادگستری استان، اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت زندانها به خصوص  اندرزگاه نسوان گفت: با توجه به خاص بودن زندانیان این اندرزگاه ما نیز به طور ویژه به این افراد توجه نموده و با برنامه های متنوع فرهنگی ، تربیتی ، بهداشتی و درمانی ، رفاهی ، آموزشی و … در نگهداری و ارائه خدمات به این قشر آسیب پذیرمتفات تر از بقیه زندانیان نگاه می کنیم.

جمیاری در ادامه افزود: جرم اکثر این زندانیان را  جرایم مالی و مواد مخدر تشکیل میدهد که هر چند اعتبارات ما ناچیز است ولی سعی شده است محیط نگهداری آنان خوب و سالم با امکانات مطلوب تعبیه شود  و در طی دوران تحمل کیفر حبس نیز برای آنان برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده که  آموزش قرآن، احکام ، عقاید ،حرفه آموزی و اشتغال و حتی اشتغال مولد با امکان کسب در آمد برای بخشی از این زندانیان نیز از جمله این برنامه هاست.

شایان ذکر آنکه پس از سخنان رئیس کل دادگستری زندانیان زن در فضایی آرام مشکلات و درخواستهای قانونی خود را مطرح و مسؤلین قضایی نیزجهت رفع مشکلات مبتلابه قول مساعد دادند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*