ذیحساب جدید اداره کل زندان های کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد

طی مراسمی با حضور اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و غضنفر آرام مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان، رضا افراشته مهر بعنوان ذیحساب جدید زندان های کهگیلویه وبویراحمد معرفی و از خدمات حمید مرادی ذیحساب سابق قدرانی شد.

به گزارش روابط عمومی و واحد اطلاع رسانی زندان ها، در این آئین جمیاری، ضمن نکو داشت یوم الله سیزده آبان سه واقعه تاریخ ساز این روز در سال۴۳ و تبعید امام (ره) به ترکیه، شهادت جمعی از دانش آموزان در سال ۵۷ دانشگاه تهران و نیز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان در سال ۵۸ را در پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی مهم و پرثمر برشمرد.
ایشان با توجه به مأموریت های سازمان زندان ها در سه حوزه تأمینی، تربیتی و حمایتی اظهار داشت: رعایت حقوق و نیازمندی های زندانی بعنوان یک شهروند و ایجاد بسترهای لازم برای اصلاح و تربیت و نیز بازگشت سالم آنان به خانواده و جامعه کاری بسیار سنگین و پرهزینه بوده که انتظار می رود همه دستگاه ها و نهادها در این فرایند در کنار مسئولین زندان ها و کمک حال آنان باشند.
جمیاری اعتبارات تخصیصی به سازمان زندان ها را ناکافی دانست و گفت: شرح وظایف و تکالیف سازمانی در ارتباط با زندانیان و خانواده های آنان بسیار گسترده و متعدد می باشد که سازمان زندان ها به تنهایی و با این اعتبارات نمی تواند اهداف و رسالت خود را بنحو احسن و اکمل انجام دهد، بنابراین بایستی مسئولین دستگاه های اجرایی با استفاده از ظرفیت های خود به میدان آمده و در راستای کاهش آسیب های اجتماعی به ما کمک کنند.
عضو شورای قضایی کاهش هدفمند جمعیت کیفری را در سازمان زندان ها یک اولویت اعلام کرد و افزود: مسئولین قضایی استان از همه ظرفیت های قانونی استفاده کرده و به دنبال کم کردن جمعیت زندانیان هستند که البته با این وجود هنوز تراکم جمعیت را در زندان ها داریم و لازم است تا دولت با تخصیص اعتبارات ویژه در تقویت زیرساخت های امنیتی و بازسازی و نوسازی اماکن زندان ها همکاری بیشتری را داشته باشد.
این مقام ارشد زندان های استان در ادامه شغل زندانبانی را از جمله مشاغل سخت، طاقت فرسا و پراسترس خواند و ابراز داشت: نگهداری، مراقبت و نیز انجام امورات و برنامه ها با هدف بازسازی شخصیت و بازسازی اجتماعی زندانیان بسیار صعب و دشوار بوده چرا که باید هم افراد را محدود و مراقبت کرد و هم با رأفت اسلامی و کرامت انسانی مباحث تربیتی را اعمال نمود که این مهم در صورتی که دقیق انجام بگیرد در عین سختی می تواند ارزشمند و پر اجر و پاداش اخروی باشد.
وی در ادامه با یادآوری این نکته که اعتبارات پاسخگوی نیازمندی ها در سطح زندان ها نمی باشد و برخی امورات در زندان ها اجتناب ناپذیر است، اظهار امیدواری کرد تا تعامل، همکاری و همراهی اداره کل اقتصاد و دارایی و سایر دستگاه های نظارتی مانند گذشته با زندان ها انجام بگیرد..
غضنفر آرام مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان نیز در این آئین با اذعان به مشکلات و شرایط خاص در زندان ها افزود: از شرایط سختی کار زندان واقفیم و می دانیم که زندان به تنهایی نمی تواند بار مسؤلیت امنیت جامعه ، نگهداری از مخلین اجتماع و برنامه های تربیتی را به عهده بگیرد و این امر مستلزم همکاری همه جانبه دستگاههای اجرایی و امنیتی بوده که در این راه ما خود را موظف به همیاری و همکاری می دانیم .
مدیر کل امور اقتصادی استان خطاب به ذیحساب جدید بیان داشت: وضعیت اعتباری با توجه به شرایط خاص کشور مطلوب هیچ دستگاهی نیست، لذا از آنجائیکه با وظایف و سختی کار زندان آگاهی داریم برای اعطاء مطالبات و خواسته های مالی زندانهای استان نهایت همکاری و مساعدت لازم را داشته باشید.
شایان ذکر آنکه در این آئین رضا افراشته مهر به عنوان ذیحساب جدید زندان های استان منصوب و از خدمات و تلاشهای حمید مرادی ذیحساب سابق قدردانی بعمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*