رئیس کل دادگستری استان در جلسه شورای اداری زندانهای استان: کار سازمان زندانها ساختن و هدایت کردن افراد است

DSC02086
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد در جلسه شورای اداری زندانهای استان کار کار کنان زندانها را علاوه بر ایجاد امنیت پایدار ساختن و هدایت افراد به خطا رفته جامعه دانست.
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان شورای اداری زندانها با حضور رئیس کل دادگستری استان به عنوان میهمان ویژه در سالن جلسات اداره کل با شرکت مدیر کل ، رؤسای زندانها و مسؤلین ستادی زندانهای استان تشکیل جلسه داد.
در این جلسه حجت الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت: جایگاه حضرت صدیقه طاهره نه به عنوان دختر پیامبر بلکه به عنوان حرمت و مقام رفیعی که در درگاه باری تعالی دارد مهم و با ارزش است.
وی بیان داشت : با الگو گرفتنن از مقام رفیع حضرت فاطمه زهرا و ائمه معصومین علیها السلام شیعه علوی باشیم.

DSC02094
این مقام ارشد قضایی استان با تقدیر از مدیریت جهادی و دلسوزانه مدیرکل زندانها گفت: با تدین و صداقت مدیریت زندانها می توان در رفع مشکلات مبتلا به زندانها امید وار باشیم.
حجت الاسلام مزارعی خطاب به مسؤلین زندانهای استان افزود: در حوزه کاری خود مراقب باشید تا کارها و وظایف محوله به نحو احسن به سرانجام برسد چرا که هر کسی امور تحت امر خود را مثل کارهای شخصی به مقصد برساند به اهداف پیش بینی شده سازمان نائل خواهید شد.
رئیس شورای قضایی استان کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: دست گیر هم باشید با همراهی و همکاری در کار ها تواضع را سرلوحه کار تان قرار دهید تا هم خود پیشرفت کنید و هم پیش خدا حرمت داشته باشید که مسلماً موانع پیش رو مرتفع خواهد شد.
میهمان ویژه شورای اداری زندانهای استان به عنوان توصیه به همکاران خود در زندانها عنوان داشت : اگر در حوزه مسؤلیت و کاری خود با همدیگر مشورت کرده و همدیگر را مساعدت نمائید همراهی و خشنودی اهل بیت را برای خود به ارمغان خواهید آورد.
وی تصریح کرد: کار شما ساختن و هدایت کردن انسانهای به خطا رفته جامعه است که این قدر و منزلت بسیار خوبی نزد باری تعالی دارد .

DSC02099
بر اساس این گزارش اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد پیش از سخنان رئیس کل دادگستری استان ، ضمن عرض تسلیت ایام شهادت صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیه گفت: با استعانت از خدای تعالی و استمداد از ائمه معصومین (ع) کار خود را در زندانهای استان برای پیشبرد اهداف متعالی نظام زندانبانی اسلامی آغاز، که امید وارم با همکاری و همراهی مجموعه قضایی و کار کنان زندانها در این راه به اهداف واجرای سیاستهای امنیتی و تربیتی سازمان نائل شویم.
وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت زندانهای استان به حضور رئیس کل دادگستری استان خواستارهمکاری های بیش از پیش مجموعه قضایی شد.
جمیاری افزود: متأسفانه آمار محکومین مالی در زندانها افزایش یافته که خواستار مرخصی های بلند مدت جهت پیگیری مشکلات آنان هستیم ضمن اینکه انتظار میرود که از بانکهای عامل خواسته شود که به افراد معرفی شده از سوی ستاد تسهیلات مورد نظر را پرداخت نمایند.
این مقام ارشد زندانهای استان ضمن تقدیر از پیگیری و همراهی رئیس کل دادگستری استان در مشکلات و موانع زندانهای استان گفت: از شما تقاضا می شود از آنجائیکه مسئله بهداشت و درمان زندانیان از اولویتهای مهم سازمان به شمار می رود در تأمین پزشک و پرستار مورد نیاز زندانها از طریق دانشگاه علوم پزشکی رایزنی کنید تا در این موضوع نیز موانع برطرف گردد.
مدیر کل زندانها با اشاره به سیاستهای کلی نظام به خصوص دغدغه مقام معظم رهبری و مسؤلین ارشد قضایی کشور در موضوع کاهش جمعیت کیفری تصریح کرد: یکی از اولویتهای کاری ما کاهش جمعیت کیفری زندان هاست که امید وارم در ادامه تعامل مطلوب دستگاه قضا در این خصوص ضمن تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار در این اولویت مهم ، زندانها را یاری فرمائید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*