رئیس کل دادگستری استان در جلسه شورای اداری زندانهای کهگیلویه و بویراحمد: عملکرد زندانهای استان در حوزه های مختلف تامینی، تربیتی و حمایتی قابل تحسین است


جلسه شورای اداری زندانهای کهگلیویه وبویراحمد با حضور رئیس کل دادگستری استان ، مدیر کل زندانها و اعضاء شورا با هدف ارائه عملکرد و تبیین راهکارهای مناسب جهت تحقق اهداف نظام زندانبانی در سال جدید تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در این جلسه حجة الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان کار زندانبانی و شرایط کار در زندان را بسیار سخت و طاقت فرسا عنوان کرد و افزود: توفیق خدمت بیشتر به خلق نمونه کاملی از (( احسن الحال)) است که شما می توانید در راه خدمت به اقشار آسیب پذیر جامعه یعنی زندانیان منشأ خدمات مطلوب و اثر پذیری باشید.
حجة الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری خاطر نشان کرد: زندان به عنوان سدی در برابر تنش های اجتماعی و فضایی جهت ارتقاء امنیت اجتماع است که می تواند در مجازتها اثر گذار باشد و لیکن اگر کارکنان زندان خوب عمل کنند به اهداف مطلوب قضایی نائل خواهیم آمد.
وی از مدیریت جهادی و پرتلاش زندانهای استان و مجموعه مسئولین و همکاران ایشان تقدیر و تشکر نموده و افزود: در دوره مدیریت جدید زندانها به دور از تنش و هرگونه حاشیه و در آرامش ، همدلی و همبستگی خدمات متنوعی در بخشهای مختلف تامینی، تربیتی و حمایتی انجام گرفته که این کارنامه قابل قبول و همه مسئولین زندانهای استان شایسته تحسین و تجلیل هستند.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه افزود: با وجود اینکه توفیق خدمت در استانهای مختلف داشته ام و لیکن سلامت، همراهی ، دوستی ، مودت و تعامل درمجموعه زندانهای استان مثال زدنی و کم نظیر است و این نحوه مدیریت در زندانها اهداف مورد نظر دستگاه قضا و سازمان متبوع را تضمین خواهد کرد..
رئیس کل دادگستری استان تلاشهای شبانه روزی مدیریت و کارکنان زندانها را ستودنی خواند و افزود: این تلاشها و پیگیریها ما را برآن داشت تا از مرزها عبور کرده و در ارائه رفاهیات و تأسیسات حقوقی به زندانیان که باعث کاهش جمعیت کیفری زندانها می شود اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
وی به سیاست قوه قضائیه مبنی بر محبوس نکردن محکومین مالی اشاره نموده و گفت: ما در راستای سیاست نظام و دستور ویژه ریاست قوه قضائیه تلاش خواهیم کرد تا محکومین مالی را تا حد مقدور و ممکن زندانی نکینم تا هم آمار زندان ها افزایش نیابد و هم فرد محکوم بتواند نسبت به اداء دین خود تلاش افزونتری داشته باشد.
پیش از سخنان رئیس کل دادگستری استان اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها با قدردانی از همراهی، همکاری و تعامل خوب و سازنده رئیس کل دادگستری ؛معاونین ایشان؛ روسای دادگستری و دادستان های شهرستان های تابعه به بیان عملکرد حوزه زندان و زندانبانی در یک ساله گذشته پرداخت و اظهار داشت: علیرغم کمبود های موجود از قبیل اعتبارات؛ نیروی انسانی و فضای فیزیکی با تلاش بی وقفه و صادقانه همکاران شاغل در سطح زندان های استان خدمات و اقدامات خوبی در حوزه زندان و زندانبانی انجام گرفته است.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه سخنان خود در خصوص کاهش جمعیت کیفری بیان داشت: در راستای تحقق سیاست های نظام در خصوص حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری و با استفاده از تأسیسات حقوقی از جمله مرخصی، اشتغال ، عفو، تعلیق و تخفیف مجازات، آزادی مشروط و… نسبت به این مهم در زندانها تلاش نموده ایم که آمار نشان میدهد نسبت به سال گذشته جمعیت زندانهای استان کاهش ۲% یافته است.
وی بازدید مستمر مسئولین قضایی از زندان ها و مشاهده تراکم جمعیتی موجود جهت کنترل ورودیها؛ رسیدگی به تقاضای زندانیان؛ پذیرش قرار های صادره؛ ایجاد وحدت رویه در اخذ تامین جهت اعطای مرخصی؛ دادن مهلت های قانونی به بدهکاران مالی و دیگر جرائم غیر عمد؛ تقسیط جزای نقدی محکومین و پذیرش اعسار؛ موافقت با تعلیق مجازات و آزادی مشروط زندانیان؛ اعطای مرخصی و اشتغال به کار به واجدین شرایط؛ فعال‌تر شدن کمیسیون عفو و دادن مرخصی پایان حبس را از جمله راهکارهایی دانست که جمعیت موجود زندان‌ها را کنترل و کاهش خواهد داد که خواستار توجه بیشتر مسؤلین قضایی استان به این موارد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*