رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه ستاد دیه استان: کمک به زندانیان و خانواده های آنان را مغتنم شمرده و از آن بهره کافی را ببرید

 

جلسه ستاد دیه استان با حضور اعضاء هیئت مدیره در دفتر کار رئیس کل دادگستری با بررسی و موافقت واجدین شرایط جهت کمک مالی به پرونده های مطروحه برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد اعضاء هیأت امناء ستاد دیه استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور در دفتر رئیس کل دادگستری جهت ارتقاء راه های تقویت این نهاد مردمی برای رسیدگی و مساعدت به محکومین جرائم غیر عمد و همچنین بررسی پرونده های محکومین مالی تشکیل جلسه داد.
در این نشست حجت الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری استان با تقدیر از زحمات مجموعه ستاد دیه و مدیریت زندانها گفت: کار شما بسیارارزشمند و پرثواب است چرا که علاوه برفرد گرفتار در بند به خانواده آسیب دیده او کمک می کنید.

وی با بیان حدیثی از حضرت امام صادق علیه السلام در مورد دستگیری و کمک به نیازمندان که فرمود: ((ثواب کمک به نیازمندان و برطرف کردن مشکلات آنان از طواف کعبه بیشتر است)) اظهار داشت: کار مجموعه شما مصداق حدیث امام معصوم است و این توفیق الهی است که مردم نیازمند به شما مراجعه کرده و حاجات آنان که همان کمک به آزادی از زندان است را با پرداخت دیون آنان هموارمی کنید.

وی تصریح کرد: خدمت به عموم مردم مورد توجه و توصیه شده است  ولی کسانیکه گرفتار و نیازمند ترند مثل زندانیان و خانواده های آنان اجر و مزدی مضاعف دارد که این توفیق نصیب شما و همکارانتان در زندانها شده و لذا خدمت به این قشر را مغتنم شمرده و از آن بهره کافی ببرید.

رئیس شورای قضایی کهگیلویه وبویراحمد در ادامه افزود: مدیریت زندانها و پیگیری مشکلات زندانیان کار بسیار سخت و دشوار، درعین حال پر ثواب با رسالتی در راستای تکریم انسانیت است که این کار پرزحمت همراه با توفیق الهی را قدر بدانید و ما در این راه نیز با شما همراه و همگام خواهیم بود.

مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی وتربیتی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت زندانها وتقدیر از حمایتهای بی دریغ رئیس کل دادگستری، دادستانها و مسؤلین قضایی استان افزود: مسلماً اگر حمایت و تعامل سازنده و کار ساز حوزه های قضایی بالاخص رئیس کل دادگستری استان نبود در موضوع کمک به زندانیان مالی و آزادی آنان از زندان موفق نبودیم .
نائب رئیس ستاد دیه استان تعداد زندانیان آزاد شده در سالجاری را ۱۱ نفر عنوان کرد و اظهار اشت: با کمک مسؤلین ستاد دیه، مددکاران و تعامل خوب قضات، پرونده های سنگین مالی را با اخذ رضایت شکات به حداقل رسانده و با کمترین پرداخت، فرد زندانی از زندان آزاد شده و این رضایت شکات به این گستردگی  در کشور کم نظیر است.

وی در ادامه به نزدیکی ماه مبارک رمضان و لزوم تشکیل جشنهای گلریزان اشاره کرد واظهار داشت: امید واریم با حمایتهای بی دریغ نماینده ولی فقیه در استان و همراهی مسؤلین قضایی، مشابه سال گذشته جشنهای خوب و پر رونقی جهت آزدسازی محکومین مالی داشته باشیم.

شایان ذکر آنکه در این جلسه ضمن بررسی و موافقت  پرونده های مطرح شده ، مقرر شد علاوه بر برگزاری جشن گلریزان در یاسوج با کمک رؤسای دادگستری و حمایت همه جانبه نیکوکاران و خیرین شهرستانهای کهگیلویه و گچساران جشنهای مشابهی در این شهرستانها نیز منعقد گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*