سخنرانی استاد رائفی پور در جمع مددجویان زندان مرکزی یاسوج


به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد علی ‌اکبر رائفی‌پور، تحلیلگر و پژوهشگر مسائل روز در زندان مرکزی یاسوج حضور یافته و در بین کار کنان، سربازن وظیفه و مددجویان به ایراد سخن پرداخت.
رائفی‌پور در این مراسم در خصوص آیات و روایات وارده در مورد روح و ماهیت آن پرداخت و عنوان کرد: با ایمان به خدای متعال برعقلی، علمی و دینی بودن روح باور خواهیم داشت.
وی به قدرت لایتناهی مقوله روح به عنوان یکی از نشانه های بزرگ خداوندی یاد کرد و گفت: هر چه قدرت روح بیشتر باشد به وجود خداوند بیشتر پی می بریم و این با ریاضت جسم از جمله روزه ، نماز و دوری از گناه و هوسها بدست می آید، لذا هر چه جسم ریاضت و سختی عاقلانه بکشد روح انسان در مواجهه با عالم ملکوت قوی تر خواهد شد.
استاد رائفی پور خاطر نشان کرد: اصل وجودی ما به خاطر روح است چرا که این جسم فنا پذیر است لیکن روح میتواند از غیب ما را خبردار کند .
این پژوهشگر مسائل اجتماعی خطاب به زندانیان گفت: از آنجائیکه خداوند در آفرینش انسان و دمیدن روح خود در جسم انسان، ما را (( احسن الخالقین )) نامیده است باید به وجود خود ببالیم و با دروری از گناه و معصیت و هوسهای باطل به خدا نزدیکتر شده و به روح بفهمانیم که در مسیر باطل جسم قرار نگیریم، تا بلکه به تعالی و رشد برسیم.
رائفی پور در ادامه به دیگر مسائل تربیتی و دینی پرداخت و انسانیت بشر را در گرو ایمان به خدا و پرداختن به مسائل معنوی دانست که عمل به فرامین الهی هم ما در در زندان نفس و حبس دنیوی گرفتار نخواهد کرد و هم در آن سرای سعادتمند خواهیم شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*