ضرورت تفکیک و طبقه بندی زندانیان در زندان های کهگیلویه و بویراحمد


اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد به منظوراجرای هر چه بهتر برنامه های امنیتی، اصلاحی و تربیتی و نیل به اهداف عالیه سازمانی در راستای کرامت انسانی برضرورت تفکیک و طبقه بندی زندانیان استان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی و واحد اطلاع رسانی زندان های استان؛ در نشست کارگروه تفکیک و طبقه بندی زندانیان و در راستای دستورالعمل صادره با حضور مدیر کل، مسؤلین ستادی و رؤسای زندان های تابعه به منظور اجرای دقیق آئین نامه مذکور و راهکارهای دستیابی به اهداف مقرر در این دستورالعمل تأکید شد.
مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد در تشریح مشکلات و موانع اجرای کامل تفکیک و طبقه زندانیان گفت: کمبود فضا و تعداد عناوین مجرمانه و نیز محدودیت های تجهیزاتی و نیروی انسانی از جمله نواقصی است که مانع تحقق تفکیک و طبقه بندی در زندان ها می شود که بایستی رؤسای زندان ها با استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود نسبت به تفکیک متهمین از محکومین و رعایت نسبی طبقه بندی زندانیان اقدام نمایند.
ایشان تلاش جهت تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار و پذیرش قرارهای صادره را در دستیابی به موضوع مهم جداسازی زندانیان تأثیرگذار دانست و اظهار امیدواری کرد تا با پیگیری مستمر و مداوم مددکاران نسبت به تعیین تکلیف متهمین اقدامات لازم صورت پذیرد.
وی بیان داشت: هر چند زندان ابزاری برای اجرای کامل سیاست های کیفری از نوع مجازات حبس است اما داشتن فضای مناسب، تجهیزات و نیروی انسانی کارآمد در زندان ها هم لازمه این سیاست است.
جمیاری با اشاره به اثرات مطلوب طبقه بندی زندانیان افزود: جدا سازی، تفکیک و طبقه بندی زندانیان، محکومین و متهمین از همدیگر باعت ارتقاء و توسعه امنیت و آرامش در زندانها و همچنین اجراء برنامه های آموزشی، تربیتی، فرهنگی و ورزشی در جهت بازاجتماعی شدن محبوسین خواهد شد.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان به اعضای کارگروه مأموریت داد تا با بازدید میدانی از زندان ها و احصاء ظرفیت ها و قابلیت های موجود نظرات کارشناسی خود را جهت بهره برداری گزارش نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*