طی حکمی از سوی مدیر کل زندانها و با هدف رسیدگی به حقوق شهروندی مددجویان و خانواده های آنان انجام گرفت: انتصاب مسؤل اداره قضایی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد به عنوان دبیر حقوق شهروندی


در راستای حمایت از حقوق شهروندی زندانیان و به منظور بررسی مشکلات خانواده های آنان طی حکی از سوی مدیر کل زندانها آرمان کریمی مسؤل اداره قضایی زندانهای استان بعنوان دبیر حمایت از حقوق شهروندی زندانیان کهگیلویه وبویراحمد منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در قسمتی از این حکم به تکریم و رعایت حقوق زندانیان اشاره شده و آمده است : به منظور توسعه و تکریم حقوق زندانیان و ایجادد بستری مناسب برای بازگشت آنان به یک زندگی سالم اجتماعی و تحصیل در امر زندان زدایی با همکاری دیگر اعضاء این کمیته اقدامات لازم را بعمل آورد .
همچنین در این حکم به شرح وظایف ذیل اشاره شده است :
مطالعه ، بررسی و پیگیری موارد نقض حقوق شهروندی در زندانها ، بازداشتگاهها ، مراکز حرفه آموزی و اشتغال
مطالعه پرونده های قضایی افراد تحت قرار و تهیه گزارش گذشت موعدهای قانونی متهمین و اعلام به مراجع قضایی
تهیه کتابچه ای در مورد حقوق و تکالیف قانونی محکومین و متهمین
نظارت بر حسن اجرای آئین نامه سازمان و سایرامور ارجاعی
اتخاذ تدابیر لازم جهت توسعه حقوق شهروندی زندانیان
به همین منظور و به جهت پیگیری مشکلات زندانیان و خانواده های آنان اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها به همراه معاون و مسؤلین زندان مرکزی ،دبیر حمایت از حقوق شهروندی با حضور دربین خانواده های مددجویان در روز ملاقات ، پاسخگوی مشکلات مبتلابه آنان شدند.
مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد خطاب به مسؤلین زندان ، مددکاران و مسؤل واحد حمایت از حقوق شهروندی زندانیان گفت: همه ما در قبال زندانیان و خواسته های به حق خانواده های آنان مسؤلیم لذا شناخت مشکلات خانواده ها و حل آن را در دستور کار قرار دهید تا آسیبی متوجه خانواده ها نگردد.
وی کارکنان زندانها را مأمن و پناهگاهی برای خانواده ها دانست و افزود : در راستای رعایت حقوق شهروندی تکریم و تعزیز خانواده ها را اولویت کاری بدانید و در پیگیری امور آنان اهتمام و تلاش جدی داشته باشید.
این مقام ارشد زندانهای استان توجه به مشکلات روحی و روانی خانواده های مددجویان را بسیار حساس و مهم توصیف نمود و افزود: در جامعه اگر خانواده زندانی به واسطه زندانی شدن یکی از اعضاء خود دچار سرشکستگی شود باید با سعه صدر و توجه وافر به خواسته های قانونی آنان در جهت رفع وضعیت نامناسب روحی و روانی و عاطفی آنان تلاش نمائیم.

لازم به ذکر آنکه مدیر کل زندانها به همراه مسؤلین زندان مرکزی در روز ملاقات در بین مراجعین حضور بهم رسانده و دستورات لازم در جهت تسریع رفع مشکلات آنان را صادر نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*