ماموریت زندانبانی اسلامی تحقق عملی دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر است


به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اندرزگاه نسوان با حضور مدیر کل زندانها، رئیس کانون اصلاح و تربیت، اعضا و کارکنان نسوان در کانون اصلاح و تربیت یاسوج برگزار شد.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان در ابتدای این جلسه با تسلیت و تعزیت آغاز ماه محرم الحرام با بیان اینکه ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بهترین زمان در اهمیت توجه به امر به معروف و نهی از منکر است گفت: فرهنگ این فریضه الهی بایستی در جامعه نهادینه شود چرا که این امر وظیفه همگانی است و تک تک آحاد مردم بایستی ضمن احساس تکلیف بعنوان آمران و ناهیان از منکر باشند.
وی با بیان نکاتی در خصوص باید ها و نباید های اداری و سازمانی تصریح کرد: اموری که به باید ختم می شود به عنوان معروفات و نباید ها که نهی شده اند بعنوان منکر را می بایست احصاء بکنیم و در جهت تحقق آن گام برداریم.
ایشان گفت: کارکنان نسبت به سازمان و مراجعین و ارباب رجوع اعم از مراجعین و زندانیان تکالیف و وظایفی دارند که انجام آن بنوعی معروف و تخطی از اجرای وظایف، منکر یا بعبارتی تخلف محسوب می شود.
رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر زندانهای کهگیویه وبویراحمد در ادامه افزود: امر به معروف و نهی از منکر را بایستی از خودمان شروع بکنیم تا گفتار ما در مخاطب اثرگذار باشد، از طرفی حسن ظن در مواجهه با دیگران و برخورد متین، آرام و عاری از حب و بغض، حقد و حسد، کینه و عداوت را باید چاشنی کار کرد تا عمل ما خروجی مثبت داشته باشد.
مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با بیان سفارش و توصیه هایی به کارکنان اندرزگاه نسوان اظهار داشت: ضمن تعامل، همکاری و همگامی و تشریک مساعی در انجام وظایف نسبت به زندانیان که بنا به انجام منکری وارد زندان شده اند، رفتاری طبیبانه و پرستارگونه داشته باشید و با فراهم کردن بسترهای تربیتی و دینی در هدایت و نشان دادن راه صواب به آنان مشارکت کنید.
ایشان شغل زندانبانی را سخت و پرمشقت ولی در عین حال پر ارج و اجر دانست و اظهار داشت: در واقع ماموریت زندانبانی اسلامی تحقق عملی دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که در طی این طریق باید از هیچ تاش و کوششی مضایقه نکرد تا وقت و انرژی و هزینه های انجام گرفته مثمر ثمر باشد.
در پایان کارکنان سئوالات، خواسته ها و انتظارات خود را با مدیر کل در میان گذاشته و پاسخ خود را دریافت نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*