ماه محرم فرصتی دوباره برای بازگشت به خویشتن است


جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه و بویراحمد در آستانه ماه محرم و با هدف برنامه ریزی این ایام جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر زندانهای استان با حضور مدیر کل و دیگر اعضاء برگزار شد.
در این جلسه اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان با تسلیت و تعزیت فرا رسیدن ایام سوگواری و عزاداری سید و سالار شهیدان گفت: از آنجائیکه ماه محرم فرصتی دوباره برای بازگشت همه انسانها به خویشتن است و در این بین زندانیان بعنوان افراد به خطا رفته و راه گم کرده به انابه، توبه و بازگشت به اصالت خویش بیش از دیگران نیازمند هستند، بایستی فضا و بستر مناسب جهت بهره مندی بیشتر آنان از دستگاه امام حسین (ع) در همه زندانها فراهم شود.
رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت:سازمان زندانها با مأموریت بسیار سخت ولی دست یافتنی خود یعنی اصلاح و تربیت، پرچمدار امر به معروف و نهی از منکر است چرا که زندانیان را با نگهداری از منکراتی که در گذشته انجام داده اند نهی کرده و با برنامه های دینی و مذهبی و پر کردن اوقات فراغت آنان را با اجرای دهها برنامه فرهنگی، تربیتی ، آموزشی و…. که همگی مصداق معروف هستند در مسیر اصلاح و تربیت قرار می دهد.
ایشان استفاده از ظرفیت بالقوه مددجویان در تشکیل برنامه های دینی و مذهبی خصوصاً در ایام محرم و دعوت از وعاظ و مداحان و قرائت هر روز زیارت عاشورا با شرکت همه زندانیان و تشکیل دسته های سینه زنی و عزاداری را مورد تأکید قرار داد و افزود:خوشبختانه در زندانهای استان ۴ هئیت مذهبی ثبت شده وجود دارد که اخیراً هم هئیت بزرگ متوسلین به اهل بیت علیهم السلام زندان باز یاسوج به مجموعه اضافه شده که همه اینها می توانند در اجرای باشکوه برنامه های ملی و مذهبی در طول سال خصوصاً ایام محرم الحرام فعالیتهای مؤثر و کارساز در جهت تقویت باورهای دینی زندانیان داشته باشد.
مدیر کل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد در پایان حضور کلیه پرسنل در کنار زندانیان و شرکت آنان در برنامه های این ایام را خواستار شد و اظهار داشت:از افتخارات نظام زندانبانی اسلامی این است که جامعه زندانبانی در برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی و مذهبی در کنار مددجویان حضور داشته و قطعاً اینگونه رفتارها در باز سازی شخصیت زندانیان و بازاجتماعی نمودن آنان اثر گذار است البته در همه برنامه ها بایستی جوانب احتیاط امنیتی را در نظر گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*