مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد خطاب به رؤسای زندان ها: برای تحقق اهداف سازمانی از ظرفیت دیگر دستگاه ها استفاده کنید


نشست مشترک کمیته امنیتی اداره کل با رؤسای زندان ها در شهرستان دهدشت برگزار شد.
به گزارش روابط عموی و اطلاع رسانی نشست مشترک کمیته امنیتی اداره کل با رؤسای زندان ها در محل زندان دهدشت برگزار شد. در این جلسه اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان رؤسای زندان ها را فرمانده امنیتی و تربیتی مراکز تحت مدیریت خواند و اظهار داشت: رئیس زندان بایستی در تمام صحنه های حوزه زندان و زندانبانی حضور داشته باشد و شخصاً بر روند امور نظارت و کنترل داشته باشد.

ایشان از زندانیان بعنوان امانت نام برد و گفت: اینکه زندانی به چه عنوان اتهامی و یا چه میزان محکومیت به زندان معرفی شده است، باعث تبعیض و یا تضییع حقوق شهروندی او نمی شود و باید با رأفت اسلامی و توجه به کرامت انسانی خدمات، تسهیلات و امتیازات را بصورت عادلانه ارائه نمود.
مدیرکل زندان های استان با اعلام اینکه زندانی تولید جامعه است و همه دستگاه ها در قبال اعضای جامعه تکلیف دارند، رؤسای زندان ها را به ارتباط و تعامل با مدیران دستگاه های اجرایی و استفاده از ظرفیت های آنان جهت تحقق سیاست های سازمانی فرا خواند و اظهار امیدواری کرد تا با همکاری و همراهی مسئولین برخی نیازمندی ها و مشکلات و کمبودهای موجود در زندان ها تأمین و برطرف شود.
عضو شورای قضایی استان دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری را در کم کردن آمار موجودی زندانیان و تعیین تکلیف متهمین تحت قرار را مهم ارزیابی کرد و خواستار تشکیل مستمر جلسات شوراهای طبقه بندی و اعطای رفاهیات از جمله مرخصی، اشتغال بکار، آزادی مشروط، تعلیق و تخفیف مجازات و …، بررسی تقاضاهای وارده و پیگیری جدی مددکاران و کارشناسان اجرای احکام در این زمینه شد.
ایشان بیماریابی و توجه به بهداشت و درمان زندانیان را مورد توجه قرار داد و ارتقاء سلامت در زندان ها را مهم و از مسئولین زندان ها خواست تا با شناسایی زندانیان بیمار و دارای شرایط خاص امکان درمان و یا مرخصی درمانی را فراهم نمایند.
جمیاری تشکیل منظم جلسات کمیته امنیتی، شناخت نقاط ضعف و تهدیدات احتمالی و تلاش بمنظور بالا بردن ظریب امنیتی و دفع شکست های حفاظتی و همچنین تقویت واحدهای بازرسی و جلوگیری از ورود اقلام و اشیاء ممنوعه و نهایتاً توجه ویژه و مستمر به موضوعات امنیت در زندان را یک اولویت دانست و بر همراهی و همگامی اعضای کمیته امنیتی اداره کل با ارکان زندان ها تأکید نمود.
در ادامه این جلسه محمدکریم سخنگو رئیس زندان شهرستان کهگیلویه به بیان نقطه نظرات و مشکلات زندان دهدشت پرداخته و خواستار مرتفع نمودن آنان شد که مدیرکل زندانهای استان در پایان راهکارها و دستورات لازم را جهت مرتفع نمودن مشکلات امنیتی و خرید برخی اقلام ضروری برای این مرکز بازپروری را ابلاغ کرد.
مدیر کل زندان های استان پس از این نشست با حضور در اندرزگاههای مختلف زندان دهدشت در فضایی آرام وصمیمی با زندانیان دیدار چهره به چهره داشته و با بیان توصیه های اخلاقی و نکاتی در خصوص استفاده از فرصت به دست آمده در جهت بازنگری در رفتار و کردار گذشته و استغفار و جبران مافات، با آنان به بحث و گفتگو پرداخته، مشکلات، خواسته ها و مطالباتشان را استماع و بر پیگیری و تسریع در نتیجه قول مساعد داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*