مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: تشکیل کمیته سلامت در سطح زندان های استان


اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان هدی استان با اعلام این خبر گفت: امنیت، سلامت و تربیت از جمله حقوق شهروندی زندانیان محسوب می شود که خوشبختانه بر اساس سیستم نوین زندانبانی اسلامی در همه ایام و برای همه افراد بدون توجه به نوع جرم و میزان مجازات زندانیان این حقوق محترم شمرده می شود.
مدیرکل زندان های استان با اشاره به انتشار بیماری ویروس کرونا در سطح جامعه اظهار داشت: از همان روزهای اول طرح بیماری و برابر بخشنامه های صادره از سوی سازمان در ستاد اداره کل و زندان ها کمیته سلامت تشکیل و مقرر شد تا بصورت مستمر سلامت زندانیان رصد و معاینات و کنترل ویژه همراه با مراقبت های لازم بعمل آید. همچنین ضدعفونی اماکن و ارائه آموزش های لازم برای خود مراقبتی زندانبانان و زندانیان و تأمین و توزیع اقلام بهداشتی از دیگر اقدامات ما بوده است. ضمن اینکه برای جلوگیری از ترددها، ملاقات ها محدود و با همکاری مراجع قضایی اعزام ها و نیز پذیرش زندانیان جدیدالورود به حداقل رسیده و برای کمتر شدن تراکم داخل بندها به زندانیان واجد الشرایط مرخصی اعطاء شده است.
همچنین بمنطور پیشگیری از اپیدمی و شیوع ویروس کرونا برابر دستور رئیس سازمان زندان های کشور کلیه برنامه های اجتماع محور مانند برنامه های ورزشی، فرهنگی، هنری، حرفه آموزی، اشتغال و حتی نمارهای جماعت تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در آمده اند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*