مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد خبر داد: اخذ مجوز فعالیت سه کتابخانه عمومی مشارکتی برای زندانهای استان


اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد از اخذ مجوز فعالیت سه کتابخانه مشارکتی در زندانهای مرکزی، گچساران و کانون اصلاح و تربیت با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان از برنامه ریزی این اداره کل جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در بین کارکنان ، سربازان وظیفه و زندانیان زندانهای استان خبر داد.
وی گفت: از آنجائیکه پرنمودن اوقات فراغت زندانیان با برنامه های مختلف فرهنگی و تربیتی مهمترین اولویت سازمانی می باشد، بر آن شدیم تا با پیگیریهای متعدد و انجام جلساتی با مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و اثبات این واقعیت که در زندانهای استان بسترمناسبی برای توسعه کتاب و فرهنگ کتابخوانی وجود داشته و با ایجاد کتابخانه های عمومی در زندانها و تامین کتاب می توان علاوه بر ارتقاء سطح فکری و دانش عمومی زندانیان سرانه مطالعه در کشور را افزایش داد، ضمن اینکه بخشی از اوقات فراغت زندانیان نیز پر خواهد شد.
جمیاری افزود : توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در زندان‌های استان از دیگر اهداف درخواست فعالیت ، توسعه و تجهیز کتابخانه‌های مراکز بازپروری این استان بوده است.
مدیر کل زندانهای استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مجوز فعالیت سه کتابخانه مشارکتی با نهاد کتابخانه های عمومی و مشارکتی بر اساس تفاهم نامه فی مابین به نام های گلستان تربیت در زندان گچساران، بوستان تربیت در زندان مرکزی یاسوج و بوستان طراوت در کانون اصلاح و تربیت اخذ که منبعد با برنامه ریزی مدون تری خدمات کتاب و کتابخوانی ارائه می گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*