مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در جشن میلاد حضرت زهراء (س): حضرت فاطمه(س) الگویی مناسب برای جهان بشریت است

مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در جشن میلاد حضرت زهراء (س): حضرت فاطمه(س) الگویی مناسب برای جهان بشریت است

جشن میلاد بانوی دوگیتی حضرت صدیقه کبری (س) با اجراء برنامه های متنوع فرهنگی و تجلیل از کار کنان زن زندانهای کهگیلو یه وبویراحمد در کانون اصلاح و تربیت با شکوه خاص برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی زندانهاي كهگيلويه وبويراحمد به مناسبت ولادت با شکوه بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) و بزرگداشت روز زن مراسم با شکوهی در سالن اجتماعات کانون اصلاح و تربيت با حضور مدير كل ، معاونین ، کار کنان و با شرکت مددجویان اندرزگاه نسوان و کانون اصلاح و تربیت در این مركز بازپروري برگزار شد.
در این مراسم با شکوه اسماعيل جمياري مدير كل زندنهاي استان ضمن تبريك ميلاد بانوي دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و گراميداشت مقام مادر و پاسداشت روز زن و همچنین میلاد حضرت امام خمینی (ره) توصیف ابعاد شخصیتی و فضیلت های بی نظیر حضرت زهرا(س) را خارج از توان انسانهای عادی دانست و گفت: بیان فضائل و معرفی شخصیت واقعی و کامل ائمه علیهم السلام خاصه حضرت فاطمه(س) صرفا باید توسط معصوم صورت بگیرد، لذا تنها با ذکر احادیث و روایت وارده می توان در حد و اندازه فهم بشری به شخصیت این بانوی بزرگ پرداخت.
وی با اشاره به حدیثی قدسی(( لولاک لما خلقت الافلاک . و لولا علی لما خلقتک . و لو فاطمه لما خلقتکما)) بهانه خلقت را وجود مبارک حضرت فاطمه زهرا(س) دانست و گفت : همین حدیث بیانگر مقام، منزلت و شخصیت بی نظیر آنحضرت است و بس.
اسماعیل جمیاری اظهار داشت: فاطمه مادر هستي است و افتخار ما اين است كه با الگو قرار دادن اين شخصيت بزرگوار خود را به خدا نزديكتر ساخته و زندگي فردی و اجتماعی خود را بر مبنای سیره و روش زندگی آنحضرت بنا نمائیم.
مدير كل زندانها به جايگاه و ارزش والاي مادر در روايات و داستانهاي موجود اشاره کرد و افزود: بزرگان دين و اخلاق و نیز علما و اندیشمندان رمز موفقیت و پیشرفت خود را دعای خیر والدین خصوصا مادر دانسته و این هم بیانگر مقام و منزلتی است که خداوند به برکت بزرگ بانوی جهان اسلام نصیب مادران و زنان نموده است.
در ادامه با اجرای سرود و دیکلمه خوانی و نیز اعطای لوح تقدیر و هدایایی به کارکنان زن شاغل و زندانیان فعال در امورات فرهنگی این جشن پایان گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*