مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد: نهادینه کردن برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندانها


اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد از توسعه و گسترش فعالیتهای اصلاحی و تربیتی در مراکز بازپروری استان با نگرش تربیتی و بازاجتماعی شدن زندانیان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد جمیاری در گفتگو با واحد اطلاع رسانی زندانها یادآور شد: اصلاح رفتار و تغییر نگرش مجرمان به منظور بازگشت سعادتمندانه آنان به کانون خانواده و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه هدف نهایی انجام فعالیت های زندانبانی اسلامی است.
وی اهمیت مشارکت زندانیان در برنامه های فرهنگی،آموزشی و قرآنی را از مؤلفه ها ی مهم زندانبانی تشریح و اضافه کرد: آموزش و توانمندسازی زندانیان با هدف کاهش آسیب های اجتماعی نوعی سرمایه گذاری است که نتایج خوب و مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.
مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد خاطر نشان کرد: به منظور تقویت باورهای دینی و توسعه و گسترش اعتقادات و آموزه های مذهبی و سوق دادن زندانیان به سمت و سوی قرآن ومعارف دینی ، با بسط و گسترش مراکز قرآنی در زندانها و با استفاده از مربیان برجسته علوم قرآنی، آموزش ، حفظ ، ترتیل، روخوانی و روانخوانی، تفسیر، قصه های قرانی و کلاسهای اخلاق و احکام در پرتو این کتاب عظیم خداوندی به زندانیان ارائه می گردد.
این مقام ارشد زندانهای استان در ادامه تصریح کرد: با حضور ۱۵ روحانی ثابت و پاره وقت و روحانیون اعزامی در مناسبتهای مختلف توجه به برنامه ها و فعالیتهای دینی به خصوص اهمیت دادن به قرآن مجید یکی از اولیتهای مجموعه زندانهای استان است.
جمیاری از برگزاری كلاس‌های آموزش مذهبی اعم از انديشه‌های اخلاقی سطح ۱ تا ۴، احكام سطح ۱ تا ۴، عقيدتی، در سايه‌سار نهج‌البلاغه، آيه‌های زندگی، آثار استاد شهید مطهری و … خبر داد و افزود: با تلاش همکاران ما در واحدهای فرهنگی زندانهای دهدشت، مرکزی، گچساران و کانون اصلاح و تربیت تعداد۴۵۳۰ نفردر شش ماهه سال سالجاری در آموزشهای مختلف قرآنی شرکت که جهت تشویق و ترغیب آنان گواهی معتبر صادر میگردد.
مدیر کل زندانها در پایان ازاهتمام افزونتر مجموعه مدیریتی زندانهای استان از توسعه و گسترش برنامه ها و فعالیتهای قرآنی درسطح زندانهای استان خبر داد وگفت: شرکت مددجویان در برنامه های فرهنگی با محوریت قرآن وآموزه های آن در زندانها نهادیه شده است وباید تلاش کرد تا با جایگزینی معنویات در زندانها اخلاق، رفتار و منش اقشار آسیب دیده جامعه را به سمت حسنات سوق داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*