مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد: کاهش آسیب های درون زندان یعنی اصلاح و تربیت زندانیان


جلسه ستاد پیشگیری وکاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندانهای کهگیلویه وبویراحمد با هدف بررسی آسیبهای درون زندانها و برنامه ریزی در جهت مرتفع نمودن آنان تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی زندانهای کهگیلویه و بویراحمد جلسه ستاد کاهش آسیب وجلوگیری از رفتارهای پرخطر به ریاست اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و با حضور معاونین، مسؤلین ستادی و رؤسای زندانهای تابعه در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.
جمیاری مدیر کل زندانهای استان با یادآوری اینکه زندانبانی شغل سخت، طاقت فرسا و پر استرسی است، گفت: سختی کار ما بر کسی پوشیده نیست ولیکن صعوبت کار نبایستی مانع از انجام وظایف ذاتی و ماموریتهای سازمانی که در سه بخش تامینی، تربیتی و حمایتی است، خللی وارد کند، بلکه باید با تمام توان و انرژی جهت دستیابی به اهداف سازمان تلاش کرد.
وی با بیان اینکه اجرای کامل برنامه های مربوط به ستاد کاهش آسیب رفتارهای پر خطر می تواند ما را در رسیدن به اهداف و سیاستهای نظام زندانبانی کمک کند خاطر نشان کرد: هر آسیب و ناهنجاری که در زندانها مشاهده می شود را بلافاصله برطرف کنید که اگر اینگونه عمل شود و آسیب ها شناسایی و برطرف شوند، اصلاح و تربیت محقق خواهد شد.
این مقام ارشد زندانهای استان افزود: همه نیروها اعم از ستادی و دیگر کارکنان می بایست با دلسوزی و اهتمام افزونتر خود را وقف امور زندان و زندانیان نمایند تا آسیب کمتری متوجه مراکز تأمینی استان شود.
مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد همگامی و همکاری بیشتر با قضات و مراجع قضایی را یکی دیگر از مصدایق کاهش آسیب در زندانها عنوان کرد و گفت: اگر جهت برطرف شدن مشکلات قضایی و اعطاء تأسیسات حقوقی با مراجع قضایی همکاری و تعامل داشته باشید مطمئناً برخی از آسیب ها خودبخود کاهش می یابد.
جمیاری در ادامه با تأکید بر همت همه جانبه در انجام برنامه های پیش بینی شده و سایستهای سازمان و غنی سازی اوقات فراغت زندانیان اظهار داشت: با اجرای بر نامه های ابلاغی ستاد کاهش آسیب از سوی سازمان که درابعاد آموزشی، عقیدتی، فنی وحرفه ای، هنری، بهداشت ودرمان ، مهارتهای اساسی زندگی، برنامه های اصلاحی و تربیتی پیش بینی شده است می توان گامهای مؤثر و مثبتی در پیشبرد اهداف متعالی نظام زندانبانی برداشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*