مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در نشست هم اندیشی انجمن های حمایت از زندانیان استان: غافل شدن از خانواد ه زندانیان، آسیب های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت

 

نشست هم اندیشی انجمن حمایت زندانیان استان با هدف ارائه گزارش و دست یابی به راه حل های کاربردی برای بهبود وضعیت این انجمن ها جهت کمک به خانواده های زندانیان تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد جلسه هم اندیشی انجمن های حمایت از زندانیان با حضور مدیر کل زندانها، مسؤلین ستادی و مدیران عامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستانهای یاسوج، گچساران، و دهدشت و همچنین مددکاران زندانهای تابعه با هدف راههای بهبود انجمنها و ارائه خدمات بهتر به خانواده ها در سالن اجتماعات اداره کل زندانهای استان برگزار شد.

در این جلسه اسماعیل جمیاری بر ضرورت تقویت جایگاه و نقش انجمن های حمایت زندانیان بعنوان مراکز حمایتی از خانواده های زندانیان نام برد و افزود: همه ما دست به دست هم داده تا ضمن احیاء انسانها به خانواده های مغفول مانده زندانیان کمک کنیم تا خدای ناکرده دچار آسیب های اجتماعی نگردند.

وی از حمایت مادی و معنوی خانواده های نیازمند زندانی بعنوان یک ضرورت و کار پرثواب یاد کرد و افزود: هر چند زندانی محصول همه جامعه است ولی این توفیقی است که به ما بعنوان متولی امر زندانبانی داده شده تا در سطوح مختلف مادی و معنوی به خانواده های زندانی کمک کنیم تا چرخه جرم و جنایت تکرار نشود.

رئیس هئیت اجرایی انجمن های استان افزود: با همراهی و تعامل رؤسای زندانها و مدیران انجمن، جهت ارتقاء این مراکز غیر انتفاعی اهتمام بیشتری داشته باشید تا بتوانیم خدمات افزونتری از جمله کمکهای موردی ، کمکهای مستمر ، بهداشت و درمان ، آزادی زندانی، اهداء سبد کالا و … را به آنان ارائه دهیم.

مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در ادامه خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی مدون و دقیق تا رسیدن به اهداف پایدار اقتصادی نسبت به حمایت از خانواده های زندانیان که ما را ملجاء و پناهگاه خویش می دانند تلاش مضاعفی داشته باشید.

این مقام ارشد زندانهای استان تصریح کرد: از مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان انتظار می رود با هم افزایی و بررسی راههای ارائه خدمات بهتر و اثر گذار تر و بهره مندی از ظرفیت خیرین و نیکوکاران نسبت به تقویت انجمن خود همت بیشتری داشته باشند.

جمیاری در پایان با بیان اینکه انجمن های حمایت از بخشهای اقدامات حمایتی جهت کمک به خانواده های زندانیان می باشد افزود: فقر معیشتی حاکم بر خانواده زندانیان تهدید جدی است که غافل شدن از آن باعث ایجاد پیامدهای منفی و خسارتهای جبران ناپذیری در جامعه خواهد شد.

در این نشست سید خیر الله خوشقدم رئیس اداره مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج با ارائه شرح وظایف و انتظارات دفتر اقدامات خواستار مشارکت بیشتر انجمن ها و هم افزایی این مراکز شد.

شایان ذکر آنکه مدیران انجمن های استان هر یک به ارائه گزارشی از عملکرد و راهکارهای بهتر جهت پیشبرد اهداف انجمنها شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*